blondinka

jak na pálení žáhy a podrážděný jícen?

zmírnění pálení žáhy (pyróza) a léčení podrážděného jícnu? děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
kropitko

Já si dám pivo,ale jelikož chápu,že ne každý má rád pivo jako já,tak doporučuji bílinskou kyselku,nebo jedlou sodu . Jinak jsem Vám našla několik rad,jak se pálení žáhy pokud možno vyhnout.

http://www.el­tex.wgz.cz/pa­leni-zahy

Další odpovědi
dudu

Za pálením žáhy je vždycinky nějaká příčina většinou typu hrubého porušení životosprávy. Moje rada je sice drastická, ale u mě zatím účinná. Vezmu si na spičku kávové lžíce jedlou sodu a tu zapiji větším douškem odražené vody.

vagra

Existují takové cucavé pastilky-RENNIE-určitě vám pomůžou.
Jedlá soda je rychle účinná,ale dost drastická,jak píše -dudu-.
V žaludku dochází k poměrně rychlé chemické reakci,při které by mohlo dojít k poškození sliznice.
Slyšel jsem o bohatýrech,kteří si strčí prst do krku./neověřená informace!/

kokoťenko

já doporučuji toto,běžela na to reklama v televizi,docela zajímavá…Gaviscon liquid peppermint reaguje s žaludeční kyselinou a vytvoří gelovou ochrannou vrstvu, která plave na povrchu obsahu žaludku. Tato vrstva brání návratu žaludečních šťáv do jícnu. K úlevě dochází tím, že gelová vrstva udržuje kyselý obsah žaludku mimo výstelku jícnu, která, narozdíl od sliznice žaludku, je na něj citlivá. Přípravek Gaviscon liquid peppermint působí rychle a dlouhodobě.

martina1

Pokud nejste těhotná,tak opravdu pivo nebo jedlá soda jsou nejlepší.Ještě mám vyzkoušený STOPAL-koupíte v lékarně.Když jsem byla těhotná,tak jediné co pomohlo bylo pito.Kdyby vá trápila žáha delší dobu,tak určitě hledejte příčinu u lékaře.

vecernice

Příliš časté používání jedlé sody rozežírá žaludeční stěny.Ale pomůže,to je pravda.V lékárnách prodávají spoustu jmenovaných výrobků.Dokonce i tu sodu prodávají v tabletách.Moje babička by vám poradila jíst syrové brambory.Nic moc chutˇ,ale dá se to vydržet.Z lékárny mě pomáhá anacid suspenze.Je to takové to mléko v sáčcích.Ze začátku jsem to požívala nad záchodem,kdyby náhodou,ale člověk si zvykne.Pivo někdy pomůže,ale někdy z něho i žáha pálit začne.Také doporučuji si po jídle nelehat,aby stihla potrava projít jícnem a nechtěla se vracet.To je v případě špatného svěrače jícnu,ktarý stojí za většinou těchto nepříjemných problémů.

vagra

Reklama je reklama.