Avatar uživatele
blondinka

jak na pálení žáhy a podrážděný jícen?

zmírnění pálení žáhy (pyróza) a léčení podrážděného jícnu? děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
děkuji za odpovědi!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Já si dám pivo,ale jelikož chápu,že ne každý má rád pivo jako já,tak doporučuji bílinskou kyselku,nebo jedlou sodu . Jinak jsem Vám našla několik rad,jak se pálení žáhy pokud možno vyhnout.

http://www.el­tex.wgz.cz/pa­leni-zahy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Za pálením žáhy je vždycinky nějaká příčina většinou typu hrubého porušení životosprávy. Moje rada je sice drastická, ale u mě zatím účinná. Vezmu si na spičku kávové lžíce jedlou sodu a tu zapiji větším douškem odražené vody.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Existují takové cucavé pastilky-RENNIE-určitě vám pomůžou.
Jedlá soda je rychle účinná,ale dost drastická,jak píše -dudu-.
V žaludku dochází k poměrně rychlé chemické reakci,při které by mohlo dojít k poškození sliznice.
Slyšel jsem o bohatýrech,kteří si strčí prst do krku./neověřená informace!/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kokoťenko

já doporučuji toto,běžela na to reklama v televizi,docela zajímavá…Gaviscon liquid peppermint reaguje s žaludeční kyselinou a vytvoří gelovou ochrannou vrstvu, která plave na povrchu obsahu žaludku. Tato vrstva brání návratu žaludečních šťáv do jícnu. K úlevě dochází tím, že gelová vrstva udržuje kyselý obsah žaludku mimo výstelku jícnu, která, narozdíl od sliznice žaludku, je na něj citlivá. Přípravek Gaviscon liquid peppermint působí rychle a dlouhodobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Pokud nejste těhotná,tak opravdu pivo nebo jedlá soda jsou nejlepší.Ještě mám vyzkoušený STOPAL-koupíte v lékarně.Když jsem byla těhotná,tak jediné co pomohlo bylo pito.Kdyby vá trápila žáha delší dobu,tak určitě hledejte příčinu u lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Příliš časté používání jedlé sody rozežírá žaludeční stěny.Ale pomůže,to je pravda.V lékárnách prodávají spoustu jmenovaných výrobků.Dokonce i tu sodu prodávají v tabletách.Moje babička by vám poradila jíst syrové brambory.Nic moc chutˇ,ale dá se to vydržet.Z lékárny mě pomáhá anacid suspenze.Je to takové to mléko v sáčcích.Ze začátku jsem to požívala nad záchodem,kdyby náhodou,ale člověk si zvykne.Pivo někdy pomůže,ale někdy z něho i žáha pálit začne.Také doporučuji si po jídle nelehat,aby stihla potrava projít jícnem a nechtěla se vracet.To je v případě špatného svěrače jícnu,ktarý stojí za většinou těchto nepříjemných problémů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vagra

Reklama je reklama.

před 5078 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek