Avatar uživatele
anonym

Jak na omrzliny/spáleniny?

Prosím vás, po přečtení mého příspěvku nepište, že je to moje chyba, že i za to mohu sama nebo že nemám poslouchat takovou kámošku. Vím to, ale teď prosím o radu.
Byla jsem asi po půl roce u jedné holky, no napadlo ji, že uděláme takový ten challenge, kdy si dáte do dlaně sůl a kostku ledu a kdo to vydrží dýl. Prostě mě k tomu donutila, a tak jsme to udělaly, a když už jsem to nemohla vydržet, pustila jsem to a měla jsem to upe bílé, necitlivé, tak jsem to letěla ohřát pod vodu. pak se mi to doma zčervenalo, mám to dva dny a je to docela citlivé, potřebuji poradit jak to mám léčit, mamka se na mě dost zlobí no a já taky i na tu holku, takže to nikdo nezkoušejte. Je to spíš omrzlina, nebo spálenina?
Prosím poraďte :(
Doplňuji:
Foto: http://i1282.pho­tobucket.com/al­bums/a526/Tere­za_Nahodilova/un­named_zps3867e­e90.jpg
:(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3830 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Je to spíš omrzlina a pokud už ji máš dva dny, nedělej s ní nic zásadního, jen si kůži občas maž mastným krémem (´něco´ regeneračního na ruce, třeba Indulona), aby kůže nepopraskala. Dál doufej, že sis nepoškodila cévy a šlachy, no – v dlani snad ne – pokud by kůže začala mokvat a nebo tmavnout (černat), mazej okamžitě k lékaři.
A propříště si najděte rozumnější zábavu…
😉
Doplňuji:
Podle foto (odhadem, je maličká) se ti za nějakou dobu oloupe poškozená (začervenalá) kůže a okolí, vyléčit ji nemůžeš a proces urychlit, v zásadě, taky ne.
Jen si dávej pozor, aby sis do rány nezanesla infekci.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Holka až dostaneš rozum, to si jistě odechneš.Chce to použít nějakou hojivou mast Pozor na zanešení infekce. Vlažným odvarem z heřmánku Se nedá už nic zkazit.
 .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Mohu dodat další náměty na challenge? 40% kyselina sírová, elektrický oblouk, hrnec s vařící vodou, kapalný dusík, nádoba s několika jedinci pavouka černá vdova… Nafoť a pošli 😉
Doplňuji:
Mosojova odpověď je velmi kvalitní. Jde o omrzlinu a léčba omrzlin se v zásadě neliší od léčby popálenin. Chtěl jsem na tvou soukromou zprávu odpovědět stejným kanálem, bohužel máš privátní účet.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Omlouvám se mowlovi, nepozorností jsem mu zaměnil nick.

před 3830 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek