Jak na omrzliny/spáleniny?

Prosím vás, po přečtení mého příspěvku nepište, že je to moje chyba, že i za to mohu sama nebo že nemám poslouchat takovou kámošku. Vím to, ale teď prosím o radu.
Byla jsem asi po půl roce u jedné holky, no napadlo ji, že uděláme takový ten challenge, kdy si dáte do dlaně sůl a kostku ledu a kdo to vydrží dýl. Prostě mě k tomu donutila, a tak jsme to udělaly, a když už jsem to nemohla vydržet, pustila jsem to a měla jsem to upe bílé, necitlivé, tak jsem to letěla ohřát pod vodu. pak se mi to doma zčervenalo, mám to dva dny a je to docela citlivé, potřebuji poradit jak to mám léčit, mamka se na mě dost zlobí no a já taky i na tu holku, takže to nikdo nezkoušejte. Je to spíš omrzlina, nebo spálenina?
Prosím poraďte :(
Doplňuji:
Foto: http://i1282.photobucket.com/…
:(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Je to spíš omrzlina a pokud už ji máš dva dny, nedělej s ní nic zásadního, jen si kůži občas maž mastným krémem (´něco´ regeneračního na ruce, třeba Indulona), aby kůže nepopraskala. Dál doufej, že sis nepoškodila cévy a šlachy, no - v dlani snad ne - pokud by kůže začala mokvat a nebo tmavnout (černat), mazej okamžitě k lékaři.
A propříště si najděte rozumnější zábavu...
;-)
Doplňuji:
Podle foto (odhadem, je maličká) se ti za nějakou dobu oloupe poškozená (začervenalá) kůže a okolí, vyléčit ji nemůžeš a proces urychlit, v zásadě, taky ne.
Jen si dávej pozor, aby sis do rány nezanesla infekci.

Další odpovědi:

Stříbrný

Holka až dostaneš rozum, to si jistě odechneš.Chce to použít nějakou hojivou mast Pozor na zanešení infekce. Vlažným odvarem z heřmánku Se nedá už nic zkazit.
.

Stříbrný

Mohu dodat další náměty na challenge? 40% kyselina sírová, elektrický oblouk, hrnec s vařící vodou, kapalný dusík, nádoba s několika jedinci pavouka černá vdova... Nafoť a pošli ;-)
Doplňuji:
Mosojova odpověď je velmi kvalitní. Jde o omrzlinu a léčba omrzlin se v zásadě neliší od léčby popálenin. Chtěl jsem na tvou soukromou zprávu odpovědět stejným kanálem, bohužel máš privátní účet.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

Omlouvám se mowlovi, nepozorností jsem mu zaměnil nick.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.