alfastar

Jak na novou podlahu?

vzhledem k puvodni otazce a zcela pochopitelne i odpovedi, kterou jsem tak nějak čekal, položím otázku jinak. Jak se „staví“ podlaha? Na začátku mám původní podlahu a tu chci udělat novou, jaké vrstvy (izolace, apod) se používají, jsou nějaké věci na které si dát pozor atp? Na tohle už se snad odpovědět dá. Děkuji

Nejlepší odpověď
Emefej

Ne, ani na tohle se nedá bez znalosti konkrétní stavby na dálku odpovědět. Patro? Přízemí? Co vlhkost a radon? Stav původních nosných vrstev? Jaká je jejich konstrukce? Požadované využití – obývák, nebo koupelna, či garáž?

Nešpekuluj a pozvi si odborníka, stejně se tomu nevyhneš.

Další odpovědi
gecco

Viz má předešlá odpověď – ani na tuto otázku se ´rozumně´ odpovědět nedá…
😉
Záleží na současném stavu – zda jsou současné podlahy

  • izolované od zemní vlhkosti
  • izolované tepelně
  • jakou mají konstrukci
  • co je vlastně pod nimi a jak jsou soudržné/pevné
  • jak vysokou podlahu chceš
  • chceš vytápěnou/nevy­tápěnou

kukni na pár obrázků – řezů s popisy – https://www.go­ogle.cz/search?q=po­dlaha+řez&cli­ent=opera&hs=hFV&tb­m=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0CCAQsARqFQoT­CO_8uIyQ3ccCFQJe­FAode3MLLQ&biw=­1366&bih=659 .
____
Dám ti příklad – současné podlahy jsou jen drolící se beton na hlíně, bez hydroizolace a nemáš dostatečnou výšku místností na kompletní konstrukci podlahy – takže musíš všecho vykopat, snížit terén, odizolovat nosné stěny proti zemní vlhkosti a teprve od této izolace plánovat podlahu (pro zjednodušení nevytápěnou) – betonová deska, hydroizolace, tepelná izolace, nosná vrstva, krytina. A přitom jsou různé možnosti (funkčně) i tepelné izolace, i nosné vrstvy – krytina je v této fázi to ´nejméně´ podstatné…
😉

gecco

Jen ještě dodám k tvé předešlé otázce ohledně příček – tam je situace jednodušší…
Stačí vědět, jaký materiál chceš (či můžeš – třeba kvůli nosnosti podlah v patře) použít – SDK, nějakou dřevěnou konstrukci (trámky a OSB/HDF), porobeton (Ytong), děrované cihly, plné cihly, beton – pak si spotřebu materiálu spočítáš relativně snadno…
😉