Avatar uživatele
wenda

jak na nespavost?

Trpím nespavostí a chodím spát tak kolem jedné hodiny. Pok v šest vstávám… nemáte nějakou radu?
Doplňuji:
dodávám, že kafe nepiji a spát jdu třeba i v 22:00. Jenže pak ležim v posteli a čučim do stropu..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: wenda

Zajímavá 0 před 5215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
inspektorcz

Měl jsem stejný problém a úspěšně jsem ho vyřešil. Vstávám také v šest hodin. V práci se moc nepohybuji – pracuji s počítačem.
Celý den se mi chtělo spát (cítil jsem se unavený) a pak přišel večer a spát se mi nechtělo.
Vyřešil jsem to sportem. Začal jsem chodit plavat, také chodím do práce pěšky na místo MHD. Prostě je nutné tělo unavit fyzicky.
Nyní usnu klidně i v 21.00hod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

nepít po 17 hodině kávu,a pít jen heřmánkový čaj.nebo nějaký jiný. zeptejte se v lékarně já chodím sice také v jednu ráno spát ale spím dýl jak vi.zkuste to třeba vám to pomůže mě to pomáhá.pokud wendy sedíte u počítače do jedné do rána zkuste ho třeba omezit jen do 22 hodin a pak si běžte už lehnout

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luciiik

Taky to znám, i když to teď momentálně neřeším, když se učím na zkoušky až do noci. :) V každém případě mohu potvrdit, že fyzická únava pomáhá i na dlouhodobou nespavost. A mně také pomáhá třebas meduňkový čaj (uklidňuje) a když je to opravdu vážné, tak horká koupel. Nebo si do postele vezmu nějakou nudnější knížku a zhruba do půl hodiny se mi začnou zavírat oči. Tak hlavně přeji, ať se s tou nespavostí dobře vypořádáte. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mili

Hlavně si nezvykejte na prášky na spaní.Je to začarovaný kruh a pak už nepomáhají čaje ani procházky před spaním.Bylinné preparáty z lékárny ano,čaje na spaní,vše schvaluji-jen tu chemii ne.Vím o čem mluvím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Pravidelně choďte spát,upravte jídelníček tak,aby jste těžké jídlo vynechala na noc,sportujte,kdyby jste měla jen chodit na delší procházky.Můžete si pomoci meduňkovým čajem a pokud to nepomůže cvičte Jogu,především dechová a zklidňující cvičení.Existují laboratoře spánku,tam můžete vyhledat odbornou pomoc.Pozor na léky,ale vhodně a krátce podané nemohou ublížit.Ne je jíst jako bonbony každej den 10 let.Každopádně si nechte poradit odborníkem pokud naše rady nepomohou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Doporučuji vám při nespavosti číst tyto stránky

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek