Pokročilý

jak na nespavost?

Trpím nespavostí a chodím spát tak kolem jedné hodiny. Pok v šest vstávám... nemáte nějakou radu?
Doplňuji:
dodávám, že kafe nepiji a spát jdu třeba i v 22:00. Jenže pak ležim v posteli a čučim do stropu..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Měl jsem stejný problém a úspěšně jsem ho vyřešil. Vstávám také v šest hodin. V práci se moc nepohybuji - pracuji s počítačem.
Celý den se mi chtělo spát (cítil jsem se unavený) a pak přišel večer a spát se mi nechtělo.
Vyřešil jsem to sportem. Začal jsem chodit plavat, také chodím do práce pěšky na místo MHD. Prostě je nutné tělo unavit fyzicky.
Nyní usnu klidně i v 21.00hod.

Další odpovědi:

Zlatý

nepít po 17 hodině kávu,a pít jen heřmánkový čaj.nebo nějaký jiný. zeptejte se v lékarně já chodím sice také v jednu ráno spát ale spím dýl jak vi.zkuste to třeba vám to pomůže mě to pomáhá.pokud wendy sedíte u počítače do jedné do rána zkuste ho třeba omezit jen do 22 hodin a pak si běžte už lehnout

Taky to znám, i když to teď momentálně neřeším, když se učím na zkoušky až do noci. :) V každém případě mohu potvrdit, že fyzická únava pomáhá i na dlouhodobou nespavost. A mně také pomáhá třebas meduňkový čaj (uklidňuje) a když je to opravdu vážné, tak horká koupel. Nebo si do postele vezmu nějakou nudnější knížku a zhruba do půl hodiny se mi začnou zavírat oči. Tak hlavně přeji, ať se s tou nespavostí dobře vypořádáte. :)

Hlavně si nezvykejte na prášky na spaní.Je to začarovaný kruh a pak už nepomáhají čaje ani procházky před spaním.Bylinné preparáty z lékárny ano,čaje na spaní,vše schvaluji-jen tu chemii ne.Vím o čem mluvím.

Stříbrný

Pravidelně choďte spát,upravte jídelníček tak,aby jste těžké jídlo vynechala na noc,sportujte,kdyby jste měla jen chodit na delší procházky.Můžete si pomoci meduňkovým čajem a pokud to nepomůže cvičte Jogu,především dechová a zklidňující cvičení.Existují laboratoře spánku,tam můžete vyhledat odbornou pomoc.Pozor na léky,ale vhodně a krátce podané nemohou ublížit.Ne je jíst jako bonbony každej den 10 let.Každopádně si nechte poradit odborníkem pokud naše rady nepomohou.

Bronzový

Doporučuji vám při nespavosti číst tyto stránky

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.