briketka10

Jak na myš ?? v pondělí mi ji kocour přitáhl a už si dělala hnízdo v chňapce..

mám tu tyto dvě pastičky a nic :(
http://www.you­tube.com/watch?v=EW5WiD­JAXVE
http://cz.unichem­.si/?tpl=produk­t&pid=2147
nezabrala na tvrdý sýr a včera jsem jí mrše dala slaninku
navíc jsem si sama skřípla pravý palec !!
poradíte mi nějaký jiný fígl, nechci tu mít myší školku..
je zalezlá určitě za mrazákem, slyšela jsem ji šustit a rychle šmejdit..
moc děkuju za každý Váš nápad, ale mám tu kocoura šmátrala tak jed tu mít nemůžu !!
Doplňuji:
okolo mrazáku místo nemám, ta dřevěná pastička je za pračkou a před ní je PET lahev na 2l, aby tam kocour nestrčil packy, vyžebrala jsem jen toustový chleba snad bude stačit, jen nevím do čeho ho smočit, čím namazat ? jednou jsem chytla myš na uzený sýr ten ji tenkrát voněl..
tahle je moc vybíravá nebo se včera nažrala granulí něco jsem v noci slyšela..

Nejlepší odpověď
www

V každém případě máš dobrýho kocoura. Místo aby myši likvidoval, nosí ti je dom jako svoje hračky 😁.
Zkus okolo mrazáku nastražit ty pastičky, do každé dej jinou nástrahu a hlavně, než se myška chytí, tak ať tam kocour nemá přístup a je tam klid!
Držím palce a přeji příjemné lovecké zážitky!
Doplňuji:
Pastičky dej tedy tam, kudy bude muset vylézt. A taky odstraň z té místnosti její další potencionální žrádlo (např. ty granule ap.). My jsme dávali jako nástrahu opečený chleba, kůži ze špeku, někdy kukuřici, aby měly myši výběr 😉. Musíš zkrátka zkoušet.

Další odpovědi
hanulka11

u nás vždy zabral kousek kůrky chleba na pastičce

anonym

My míváme myši ve sklepě, kde by měla mít myš hodně různých dobrot, ale vždycky jsem ji chytnul na něco voňavého.Do pastičky dám buď kousek chleba natřený paštikou nebo když se peče maso, tak namočím chleba do toho omastku, ale ten chleba nití ješte na pastičce omotám.Zatím jsem měl vždycky úspěch.
Myslím si, že na sýr se myš moc nenachytá, je potřeba dát vždy něco co hodně voní a to ten sýr nijak zvláště nevoní.
A je dobré mít více pastiček (já mám tři).Na některou se vždycky chytí.

Pájo

Většina hlodavců se živí zrním. Doporučuji arašídový oříšek (nesolený, nepražený) nebo lněná / slunečnicová semínka… do staré dobré první pasti. Suchý chleba také zabírá.

mosoj

Tak to teda ne . Můj kocour ji sice také občas přinese, ale nedá jí pokoj dokud je živá, nebo mu ji vezmeme a vyhodíme zpět do přírody. Pokud mu někam zaleze, sedí tam třeba celý den dokud ji nevyšťourá.

aramah

Briketko určitě tam máš tu myš z youtube,a ty se jen tak nezbavíš.
No držím palce:D

Damiana

Neumím vymyslet návod na úkladnou vraždu! 🙂
Nejmenuje se kocour Tom? Stačí myš pojmenovat Jerry a můžeš se jenom bavit! 🙂
Doplňuji:
Mrkni na tohle. No není to "boží? 🙂
http://tn.nova­.cz/bin/mobile/in­dex.php?article_id=339843

honza19hk

když zabezpečíš aby ti tam nic jiného nevlezlo(ten kocour,děti…) tak tam dej jed na krysy-myši na něj jdou taky.Pokud máš kocoura šmátrala tak toho kocoura musíš dát jinam! Pokud to opravdu nejde zkoušej ty pastičky.Když té myši zablokuješ pořádně(např prknem, nějakou bednou-vším co je dost pevné a hranaté.,papír ne) všechny východy tak si myslím, že se chytne.

briketka10

pro mosoje tak seděla a číhala moje kočička Briketka, když tahal myši můj kocourek Macík chytaly jsme ty myši spolu a ta byla bezvadná nahrávaly jsme si úplně mi rozuměla říkala jsem jí Briketko támle je myšička a hned věděla no jo měla průpravu od své mámy..
oba už je nemám, ale Macík jich nosil hodně, nevím co bude dělat tenhle zatím je mladej :D

briketka10

www – když se myš do pasti chytne, tak už nemá šanci vylézt, všechno jídlo jsem ze špajzky dala na verandu, ale kocour někde jíst musí misku jsem mu dala do výšky..
na verandu by chodily cizí kočky i kocouři :(

briketka10

a hanulko na té dřevěné obyčejné jo..

hanulka11

ano pěkně ho tam nalič a věřím, že cvakne

briketka10

jdu na to ! snad uslyším do večera ránu !! :D
i když proti myškám nic nemám ..

briketka10

musím někde vyžebrat páč ho nejím, jdu k sousedům tak mi drž pěsti uklidím vše kam se může vyšplhat mrcha !!