HakitoCZ

Jak na multiplayer Doom 1+2 a Duke Nukem 3d?

Myslím, že nadpis je velmi výstižný, ale doplním.
Prosím, na youtube jsem viděl, jak přidávají jakési koncovky k zástupcům spouštěcích souborů. To prosím vynechejte, zástupce vytvářet nebudu, protože s tím mívá DosBox, skvělý program pro emulaci DOS her problém.
Nejspíš se bude vše řešit přes hamachi, což je v pohodě.
Kdyby bylo potřeba rozhovodu, rozjedem diskuzi :)

Díky všem!

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Pro starší hry existuje webovej server TUNNGLE (http://www.tun­ngle.net), kde jsou stovky možná tisíce místností pro každou hru jedna místnost. Tam se připojíš a všechny uživatele co jsou v místnosti to mezi sebou vzájemně propojí. Pokud ty hry jednou v LAN tak to bude fungovat. Duke nukem by měl chodit, doom 2 taky, u doom jedničky si nejsem jistej. Mám pocit že ta fungovala ještě přes ten starej serial cable či co. Nicméně můžeš to vyzkoušet, je to o hodně jednodušší něž jakýkoli jiný program a v každé místnosti je také chat.

Jenom si musíš pořádně pročíst pravidla pro instalaci, jestli máš v PC všechno co máš mít, protože ti to nainstaluje novej síťovej adaptér tak aby se ti to ještě s něčím netlouklo.

Další odpovědi
Alesh

Kdysi jsme pařili Duka 3D po síti přes prográmek Kali, ale to už je let, že už ti s tím fakt neporadím. Jelo to pak normálně přes veřejná IP, teda myslím, že stačilo, aby ji měl jen ten co dělal server, klienti ne. Ale jak říkám, je to hodně let, mrkni když tak na net. Ten Doom by přes to měl jet taky.