Jak na mokré podlahy?

Stěny jsou suché, ale po delší době ca. 3–5měsíců se na skříních oběvuje od podlahy plíseň a je to mírně navhlé. Podlaha je pouze betonová v rodinném domě z 30tých let.

Nejlepší odpověď
cukrar

stěny jsou suché?
jak jste na to přišel? měřením, nebo pohledem na oschlý povrch. Doporučuji sondu asi 10 cm nad podlahou a do středu zdi, to se budete divit.
Zkrátka chybí hydroizolace a barák je mokrý, jen vy to nevíte. nebo že byste porušil fyzikální zákoy?

Další odpovědi
mosoj

Pokud jste beton na podlaze dodělávali, udělali jste chybu. V místnostech které mají neizolované zdi musí být jenom dřevěná nebo jiná dobře odvětrávaná podlaha. Pokud uděláte beton uzavřete velkou plochu a veškerá voda jde do stěn a nestačí se odpařovat. Tenkrát se tak stavělo a počítalo se s odpařováním a větráním.

elektrikář

Pokud není místnost podsklepená. Kolem zdí je možné v podlaze vysekat beton vyzdít na pískovou vrstvu z cihel na sucho vzduchový kanál Zhruba40×40 cm. Na jedné straně dát mřížku. Zaklopit, na druhé připojit na nepoužívaný komín aby kolem vlhké zdi proudil vzduch ,Nebo pokud to jde podříznout a udělat vodotěsnou izolaci. Nechat jí tak 50 až 60cm přesahovat do místnosti strhnout stávající podlahu.Udělat vrstvu nového betonu po vyschnutí napenetrovat navařit ipu spojit z okrajovým pásem a novou vrstvu podlahy.Není od věci odkopat hlínu kolem základů na dno udělat drenáž vyspravit zeď napenetrovat a navařit ipu přidat nopkovou folii zasypat štěrkem. Hlavně opravit dešťové svody Založit do výkopu nad drenáž dešťovou kanalizaci. Upravit terén tak aby dešťová voda stekla do kanálku připojeného k dešťové kanalizaci Pokud voda nelze z dešťáků a drenáže připojit přes zpětnou klapku ke stávající kanalizaci dělá se zběrná studna ze které se čerpá.Důležité je dostat všechnu vodu která by mohla vsakovat do zdí domku pryč.