Zepple

Jak na lámavé a zničené nehty?

Dobrý den, prosím o radu na lámavé, štěpící se a třepící se nehty. Dají se na to koupit nějaké mastičky nebo vody v lékárně nebo máte nějakou radu? Tady ale podle mě problém spočívá v nadměrném praní a zničení nehtů od chemických přípravku. Dá se prát i v rukavicích? Ale z jakého materiálu? Mám doma jen ty velké, chemické, v těch to půjde těžko. Děkuji za odpovědi. :) Přeji hezký den.

Nejlepší odpověď
iceT

Potravinami pro posílení nehtů jsou ovesné vločky,petržel,ze­lené fazolky,hrách,ba­nány nebo pórek.Obsahují dostatek křemíku,potřebného proti lámavosti.Účinný může být i zvýšený příjem máku a zpevnit nehty může i syrová cibule. Můžeme také jíst 10 kusů mandlí denně po dobu nejméně jednoho měsíce.Přeslička rolní je bylinou,kterou přírodní léčitelé užívali po staletí. I ona mimo jiné obsahuje křemík. Důležité pro výživu nehtů,ale také pokožky,jsou vitaminy skupiny B,zejména B12,biotin a kyselina pantotenová. Společně s vitamíny C a E pomáhají organismu vytvářet keratin a jiné látky potřebné k růstu zdravých a silných nehtů. Dále potřebujeme jíst potraviny bohaté na vápník. Tučné mořské ryby a rybí tuk dodají omega 3 mastné kyseliny.
Co jíst,když máme na nehtech bílé skvrnky,které se dělají při nedostatku zinku? Zvýšíme přísun potravin bohatých na zinek. Jestliže máme podélné rýhy na nehtech,do jídelníčku zařadíme luštěniny,vej­ce,droždí,mlé­ko. Ty totiž vznikají pravděpodobně nedostatkem vitamínu skupiny B,zejména B6. Jedním z důvodů,proč se tvoří záděry,může být nedostatek kyseliny listové nebo vitamínu C. Zdrojů vitamínu C je přitom mnoho – ovoce,zelenina,bram­bory.
V neposlední řadě nezapomínáme na tekutiny.

Více zde: http://www.neh­tyradka.cz/new­s/potraviny-na-posileni-nehtu/

Další odpovědi
Jane Darcy

Nehty se lámou díky špatné stravě. Zkus jíst víc ovoce a zeleniny, čas od času si nehty nalakuj zpevňovacím lakem na nehty. Sama jsem měla stejný problém a takhle jsem ho vyřešila ;)

briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-na-nehty