Jak na kyselý pot a černání bižuterie?

Co jsem slyšela, tak někteří lidé mají tzv kyselý pot, takže když nosí jakoukoliv bižuterii, tak jim to hned zčerná a tak… zatímco někteří si to klidně mohou nosit a nečerná jim to. Bohužel já zrovna kdyselý pot mám a tak žádnou byžuterii, převážně prstýnky, nosit nemohu :( Náušnice mi nevarí ale řetízky, náramky a prstýnky hned černají.. a dokonce mi černal i chirurgický kov! ten je právě pro ty s kyselým potem, ale mě černal také.. sece to nezčernalo hned ale po pár měsících ano :(
Není něco proti kyselému potu, abych mohla prstýnky nosit? Stříbro a zlato jsou moc drahý a nikdy ne tak hezký jako bižu, tak bych ráda byžu nosila…ale to černání je děs. Není něco jako třeba nějaký postřik na tu bižuterii, aby to nečernalo? Nebo nějaký krém na ry tuce nebo prostě sokoliv, co by zabránilo černání bižuterie nebo aby ten kyselý pot tolik nereagoval s tou bižu?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Můžeš zkusit šperky přelakovat bezbarvým lakem na nehty, tím se odizolují od kůže, ale je potřeba ho průběžně opakovat

Další odpovědi
LejdyTerr

Obávám se, že na to žádný lak ani nic není, budeš si muset připlatit za stříbro, nebo zkus osteofix – je to zubařský drát, který je kvalitní a sama z něj vyrábím bižuterii a ještě nikdo neříkal, že by černal. Pokud nakupuješ bižu u prodejců, zkus se s nima domluvit a za pár korun vymění háčky do uší, nebo vyrobí náramek apod…

marcelus

Mám ráda trochu netradiční a při tom klasicky provedenou bižuterii. Třeba tyhle kousky se mi moc líbí…jedná se o tradičně netradiční německou výroby firmy Goebel, takže sázka nejen na krásu, ale i na kvalitu- https://www.ar­tofhome.cz/bi­zuterie/