Avatar uživatele
Dzejkob

Jak na kvalitní spánek?

Co udělat, aby člověk lépe a kvalitněji spal? Příjde mi, že můj spánek není dostatečně kvalitní. Během noci se probouzím a přesto, že například jednu noc spím deset hodin – tak se přesto probudím unavený a třeba v sobotu, si kolem poledne musím zase lehnout.

Máte nějaké tipy, jak to změnit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? roxy52, Elk, Neonka před 4849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Souhlasím s názorem paní Večernice, vy jste prostě přechrápanej. Já spát tolik hodin co vy, tak jsem úplně vyřízená.

Každopádně jestli jste hodně unavený, tak zajděte k lékaři ať vás vyšetří. Mohlo by se také jednat o nějaké onemocnění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Možná vás ruší ze spánku nějaké nevyřešené problémy.Přestože v podvědomí jsou pro vás vyřešené, ale není tomu tak.
Také je důležitá dobrá postel, příjemné lůžkoviny, dobře vyvětraná místnost. Můžete si navodit spánek nějakým příjemným rituálem -koupel ,šálek dobrého čaje či sklenka dobrého vína. Je důležité ale spát stejnou dobu i ve dny kdy nemusíme do práce . Spát 10hodin to je skoro dost. Není na škodu si po obědě na chvíli dáchnout, ale ne spát 2–3hodiny. To se pak dostanete do takového stádia přespání a chodíte a zíváte a máte pocit, že jste odpočíval málo.

Zkuste si vyplnit tento test a možná se dočtete i něco pro vás zajímavého na těch stránkách.

http://www.dobry-spanek.cz/jak-spite

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elk

Se vším, co napsala Hanulka naprosto souhlasím. Taky je důležité, jestli Vás netrápí nějaký stres, problémy v práci, doma a zanedbatelný není ani sex.
I pro ostatní zasílám odkaz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/213617-nedostatek-sexu-poskozuje-nejen-zdravi-ale-i-dusevni-pohodu.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Taky je možnost,že už si přespanej.Může to být ve špatné poloze postele.Neměnil si ji v poslední době,nebo nespíš jinde?A hlavně v zimě bych taky radši nevylezla.Já mám tak co radit-spím tak čtyři,pět hodin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Všeobecně se doporučuje:

  • pokud možno starosti nechat na ráno
  • lehká večeře nejméně 1,5 hod před spaním
  • večer procházka na čerstvém vzduchu, třeba vyvenčení pejska
  • kvalitní matrace a rošt
  • nepřetopená místnost
  • vyvětráno, popř. okno pootevřené
  • lehká přikrývka
  • přes den pouze cca 20 min spánku
  • noční spánek možno podpořit např. sklenicí teplého mléka, čaje z meduňky apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek