Dzejkob

Jak na kvalitní spánek?

Co udělat, aby člověk lépe a kvalitněji spal? Příjde mi, že můj spánek není dostatečně kvalitní. Během noci se probouzím a přesto, že například jednu noc spím deset hodin – tak se přesto probudím unavený a třeba v sobotu, si kolem poledne musím zase lehnout.

Máte nějaké tipy, jak to změnit?

Nejlepší odpověď
annas

Souhlasím s názorem paní Večernice, vy jste prostě přechrápanej. Já spát tolik hodin co vy, tak jsem úplně vyřízená.

Každopádně jestli jste hodně unavený, tak zajděte k lékaři ať vás vyšetří. Mohlo by se také jednat o nějaké onemocnění.

Další odpovědi
hanulka11

Možná vás ruší ze spánku nějaké nevyřešené problémy.Přestože v podvědomí jsou pro vás vyřešené, ale není tomu tak.
Také je důležitá dobrá postel, příjemné lůžkoviny, dobře vyvětraná místnost. Můžete si navodit spánek nějakým příjemným rituálem -koupel ,šálek dobrého čaje či sklenka dobrého vína. Je důležité ale spát stejnou dobu i ve dny kdy nemusíme do práce . Spát 10hodin to je skoro dost. Není na škodu si po obědě na chvíli dáchnout, ale ne spát 2–3hodiny. To se pak dostanete do takového stádia přespání a chodíte a zíváte a máte pocit, že jste odpočíval málo.

Zkuste si vyplnit tento test a možná se dočtete i něco pro vás zajímavého na těch stránkách.

http://www.dobry-spanek.cz/jak-spite

Elk

Se vším, co napsala Hanulka naprosto souhlasím. Taky je důležité, jestli Vás netrápí nějaký stres, problémy v práci, doma a zanedbatelný není ani sex.
I pro ostatní zasílám odkaz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/213617-nedostatek-sexu-poskozuje-nejen-zdravi-ale-i-dusevni-pohodu.html

vecernice

Taky je možnost,že už si přespanej.Může to být ve špatné poloze postele.Neměnil si ji v poslední době,nebo nespíš jinde?A hlavně v zimě bych taky radši nevylezla.Já mám tak co radit-spím tak čtyři,pět hodin.

ReHu

Všeobecně se doporučuje:

  • pokud možno starosti nechat na ráno
  • lehká večeře nejméně 1,5 hod před spaním
  • večer procházka na čerstvém vzduchu, třeba vyvenčení pejska
  • kvalitní matrace a rošt
  • nepřetopená místnost
  • vyvětráno, popř. okno pootevřené
  • lehká přikrývka
  • přes den pouze cca 20 min spánku
  • noční spánek možno podpořit např. sklenicí teplého mléka, čaje z meduňky apod.