Dochy

Jak na koupelnový závěs v podkroví?

Máme vanu v koupelně v podkroví umístěnou tak, že u sprchy/kohoutku je výška cca 2,4m ke stropu, na druhé straně u špuntu výška tak 1,20m (hrubý odhad). Jedna dlouhá strana je otevřená do koupelny a za krátkou stranou se špuntem je to ke zdi tak ještě 40–50cm.

Máte někdo nápad, jak u takové vany vyřešit nějakou zástěnu, nebo závěs, tak abychom při sprchování nestříkali po místnosti a přitom aby moc nepřekážel a manipulace s ním nebyla příliš složitá?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Co třeba vyrobit shrnovací paraván z polykarbonátu, něco na způsob shrnovacích dveří. Připevnit po celé délce na delší straně a další segmenty přizpůsobené podle výšku k té straně skládat.
http://www.lev­nepolykarbona­ty.cz/

Dochy

Sůwa: Dobrý pokus, dík za tip, zvážím.
Nevýhody které vidím (bohužel je bude mít asi většina možných řešení):

  • Shrnuté to bude trochu překážet,protože snaha je nastupovat právě natéto straně
  • Co pevnost? Na rozdíl od shrnovacích dveří tady nepůjde držet závěs zhora (různá výška)

Je fakt, že dělat zábranu dále od sprchy není nutné. To by někdo musel chtít stříkat po koupelně schválně 😉 a tomu žádná zábrana nezabrání.

Sůwa

Tak co třeba upevnit polykarbonát do lehkých hliníkových, nebo plastových profilů. Překážet to nemusí, při složení zástěna nebude o moc silnější, než je okraj vany. Jestli si to tom chceš pokecat, napiš mi do vnitřní pošty a následně si pak můžeme psát na mail 🙂