dendarej

Jak na kotoul ze stojky?

Ahoj, potřebovala bych se naučit kotoul ze stojky, stojku udělám, ale pak mám strach pokrčit ruce. Bojím se že se mi podlomí a spadnu na hlavu. Jak to natrenovat prosím ?

Odpovědi
talka

Podle mne zas takový rozdíl není: alespoň já jsem dělěla kotoul ze stoje jako ze dřepu; ne dlaněmi na zem, ale jedním (já pravým) předloktím.

Přehlédla jsem, že ze stojky a ne ze stoje.

mosoj

Jde to samo.
V 65 letech jsem nesl bednu a zakopl jsem. Měl jsem v té době hodně bolavé rameno a bál jsem se o něj. Při pádu jsem se tak nějak správně skroutil udělal jsem přes to rameno kotoul a zůstal jsem zase stát. Ani jsem se neodřel. Čuměl jsem já i lidé na parkovišti.

gecco

Proč se hlásíš na tělák, když ti takovéto ´základy´ dělají problém a evidentně jsi tělocvik ´flákala´???
___
Buďto počkej na září (na tělocvikáře) a nebo si i o prázdninách najdi někoho (spolužáka, tělocvikáře, trenéra/ku fitka), kdo ti cvik vysvětlí – i s ukázkou (a případně ´záchranou´) – pokud budeš cviky dělat technicky špatně, jednak se děsně nadřeš a jednak si i můžeš ublížit…
😉

ReHu

Zkoušej stojku u zdi a pokrčuj ruce.
Zprvu je malinko a postupně více.
Je potřeba ruce posilovat a získat jistotu.