Kajdamajda

Jak na kokos?

Mám doma kokos.A také mám zebřišky (nejsou to zebry ale ptáčci)
Chtěla bych jim udělat z kokosu hnízdo.....ale nevím jak se zbavit té dužiny.Neví to někdo??Díky Jája.

Odpovědi
honza19hk

kokos navrtáš tak aby zněj vyteklo to co je uvnitř,pak ho nejlépe na pásový pile na železo rozřízneš napůl(ne po délce,napříč) a pak ho vydlabeš,necháš pečlivě vyschnout ,do jedné půlky vyfrézuješ díru aby tam pták mohl prolézt,dovnitř bych jim dal nějaké piliny nebo seno a obě půlky slepíš třeba silikonem k sobě.

GM

Na kokos jdu tak, že ho sevřu ve svěráku (po vypuštění kokosové vody). Skořápka praskne a dužnina jde lehce vyjmout, někdy i skoro vcelku. Posledně se mi kokosový ořech po utažení ve svěráku „rozstřelil“ na dvě stejnoměrné polokoule.

Alesh

tak vyškrábat tvrdým nožem…

elektrikář

V místech na důlcích na skořápce, je to zeslabené místo pro budoucí klíček provrtat.Dírou se vypustí tekutý obsah. Pak stačí buď vletový otvor vrtačkou odvrtat a přez něj dužinu vydlabat.Nebo pilkou na žalezo nebo jen samotným pilovým listem rozříznout.