koník.

Jak na izolaci domu? Jaké použít materiály?

Můj táta si nechal kolem domu vyhloubyt díru (možná zbytečně šírokou) a má již na domu připevněnou tu umělohmotnou folii a taky tam má nataženou hadici s dírama na odvod vody (vlhkosti). Problém je ten, že kamení a štěrk na zasypání je poměrně drahý, a tak mu soused poradil, že stejně táta má na zahradě starou kůlnu kterou tak jako tak jednou strhne, tak ať využije materiál který tam již má (pálené tašky ze střechy té kůlny) a ať je rozbije a nahází do té díry kolem dumu místo toho kamení. Mám obavy, že soused neporadil zrovna nejlíp. Ty tašky se stejně jako cihly v permanentně vhkém prostředí bez přístupu slunce (tedy v zemi kolem domu) rozsypozu. Mohou tam tedy být tašky, nebo raději to kamení?
Moc děkuji za názory a rady

Nejlepší odpověď
Drap

Štěrk by byl skutečně lepší.Už jenom nasávací a meliorační vlastnosti má lepší. Ale i rozbité tašky by měly vydržet řádově desítky let

Další odpovědi
mosoj

Drenážní hadici zasypat zásadně jemným štěrkem, a nad to vrstvu hrubšího štěrku.Je to proto aby se ty dírky v té hadici neucpaly. Ten štěrk slouží jako filtrační vrstva. Nad ten hrubší štěrk bych s klidným srdcem dal i méně kvalitní matriál ale vodupropustný a nerozpadající se na kal ! Jinak se vytvoří nepropustná vrstva.
Té folii se říká nopová folie.

Milan8911

Izolaci a zateplení řeší zde: http://www.dnes­nibydleni.cz/za­tepleni-domu-na-co-se-pripravit/

cukrar

koniku,
čtu, že Váš tatínek skočil na špatné informacu..
" taky tam má nataženou hadici s dírama na odvod vody" už jste viděl dopravovat vodu díravou hadicí? Nebo odvádět vlhkost? Odkud a kam jí povede?
Nejdříve je třeba zjistit, ajkou vodu potřebujete odvádět. Spodní vodu? Proč jí tedy taháte k baráku?
Deštovou vodu? Proč jí pouštíte do podloží a tam jí hromadíte.
Je moderní dávat nopovku a drenážní trubku, ale mnozí lidé neví proč to tam dávají a věří v nadpřirozené možnosti…
Sdělil jsem Vám svůj názor a radu Vám můžu poskytnou až bude vědět, jaký máte problém.

Filak

Řešil jsem na domě hlavně kvalitní izolaci střechy, protože právě střecha může za největší podíl úniku tepla. Vybral jsem si možnost izolačního systému https://www.ther­modach.cz/ , který jsem si nechal na dům udělat. Izolace slouží i jako dodatečná hydroizolace v případě protečení hydroizolační fo­lie.