Packak

Jak na ex-přitele??!!

Jak na bývalého přítele který bydlel u mě v bytě ,nebyl přihlášený a neplatil žádné nájemné ani poplatky.Je nějaká možnost jak to z něj dostat?Jsem mladá miminka na MD a tím že mi nepřispíval ba naopak kradl mi vznikl dluh až ve výši 30.tis.kč.Majitelka o něm věděla a sousedé také.Moc děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě tam nebydlel proti tvojí vůli. Takže pokud jste měli takovou dohodu, nic z něho nijak nevymůžeš. Pokud prokážeš, že ti kradl, podej trestní oznámení, a ukradenou částku můžeš vymáhat soudně. To se ti ale zřejmě bude dost obtížně prokazovat. Zkrátka je to smůla. Musíš to brát, jako životní zkušenost.

Další odpovědi
greek

V tomto případě asi nijak. Bydlel tam, neplatil, byt ani poplatky nebyly na něho psané. Nenaděláš nic. Kdybys to chtěla soudně napadnout, musíš prokázat skutkovou podstatu – poškození (že neplnil závazky). Ale díky tomu, že žádné neměl (žádná smlouva), nic neporušil a je to „slovo proti slovu“. Zapomeň na něho a hlavu vzhůru! :O)

Deli

Prošla jsem si na mateřské stejným problémem. Dotyčného mi pomáhali vystěhovat rodiče a švagr. Peníze z něj už nedostaneš, hlavně klid a pohodu a uzdravit srdíčko…