Mirek4533

Jak na elektronovou konfiguraci?

Dobrý den,
je zde někdo, kdo chápe systém zapisování elektronové konfigurace do rámečků? Nechápu to a zajímalo by mě, jak na to. Předem díky za pomoc.

Odpovědi
Lamalam

Ano, rozumím tomu. Co ti na tom není jasné? Velice polopaticky je to vyloženo zde: http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/prin­t/1621-zaplnovani-orbitalu-elektrony. Jednodušeji to snad nejde.

Kelt

Systém zápisu elektronové konfigurace je jednoduchý a logický. Je třeba chápat význam jednotlivých kvantových čísel, pravidla obsazování podle rostoucí energie. A možná ti pomůže periodická tabulka, kde jsou konfigurace napsané.