frankie

Jak na dynamickou frekvenci procesoru u notebooku

Poohlížím se po nějakém programu pro Windows pro ovládání napájení noteboku, kontrolu výkonu procesoru a možnost rychlého přepínání profilů napájení. V Linuxu Mandriva je super nástroj KPowerSave, kterým rychle přepnu mezi Výkonem a Úsporným režimem CPU (z 2,2 GHz na 800 GHz), což se často hodí. Ve Windows nic takového není a přepínání režimů přímo v systému je zdlouhavé a nepraktické.

Odpovědi
joey

Pro Dell notebooky napsal peknou utilitu Christian Diefer.
http://www.di­efer.de/i8kfan/in­dex.html

Ostatni vyrobci casto dodavaji svoje jendorazove utilitky-omalovanky s podobnou funkcnosti primo na cdcku s ovladaci.