SpeedyCZ

Jak na DVD zálohu do počítače?

Dobrý den, mám problém v tom, že když si chci film z koupeného, či již přepáleného videa na DVD stáhnout film, tak je na části… Prvně jsou zde složky Audio_TS a Video_TS… V audio nic není, takže jdu do videa… A právě tam je ten problém… Když stahujete z internetu film, tak je to vždy jen jedno velké video… Ale když jdete na dvd, tak je to na části pojmenované VTS1_, VTS2_ atd…, Asi je jich tam 5… A pak nějaké nespustitelné soubory… Jak mám vše přetáhnout do pc, aby to bylo jenom

„Jedno Velké Video“???? Je na to program?

Zn.Spěchá… A děkuji za odpovědi…
Doplňuji:
No jo ale jak to strčit do pc!!!

Nejlepší odpověď
Honzucha

Proč si ten film nestáhnete např. z ulozto.cz jako hotový DVDRip. Je tam skoro všechno. Pokud se to ale chcete přece jen naučit budete potřebovat program DVD Shrink ve kterém odstraníte různé menu a bonusy na dvd a ten samotný film uložíte na harddisk. Pak budete potřebovat třeba program Avidemux ve kterém vytvoříte to jedno velké video (třeba avi).

Další odpovědi
Bobby

složka audio TS je prázdná vždy, to je složka pro Audio DVD, kterých je velmi málo. Musíte udělat obraz DVD abyste měl film v jednom souboru, ale stejně pak nepůjde přímo spustit. Musíte ho jedině převést do DivX např. programem XILISOFT Video converter

Michal Kole

Jen doplním, že pokud DVD obsahuje nějakou ochranu tak jejím odstraněním porušujete zákon.

Jedna část zákona říká, že si můžete udělat kopii pro svojí potřebu a druhá že nesmíte pokud obsahuje nějakou ochranu. A jak tento problém vyřešit to jsem zatím nikde nečetl.

Hlada

Video může být zakódované mnoha způsoby. Pořád ještě nejrozšířenější způsob, který se používá na internetu je multimediální kontejner avi, který obsahuje několik stop a z vnějšku se jeví jako jeden soubor s příponou avi. DVD video, které obsahuje složku AUDIO_TS a VIDEO_TS je jiný formát. Existují programy, např. Format Factory, které umějí různé formáty mezi sebou převádět. Je nutné dodat, že avi je komprimovaný formát, objemově menší, kvalita je horší, než DVD video.
Doplňuji:
Michal Kole: Kopii pro vlastní potřebu si smíte legálně udělat jen z takových děl, která nemají ochranu proti kopírování.

alexandra

Koupený či půjčený film v DVD kvalitě,který má cca 4 GB,dávám do počítače přes program DVD Shrink,který dokáže obejít i zakódování.Vy­paluji ho programem Nero burning rom jako DVD-video a přetáhnu tam celou složku Video_TS.To se nedělá na kousky. Film stáhnutý z internetu je většinou ve formátu DivX, a má kolem 1GB a vypaluje se jinak,jako data.V Neru překliknu na DVD-Rom/iso/.

Taky to dobře řekl Honzucha.

janek66

Používám program DVDFabPlatinum.Jde sice o placený program, ale dá se sehnat i jinak.Zkopíruje originál DVD, odstraní ochranu, případně „vytáhne“ jen hlavní film,zmenší na velikost 1 DVD, vypálí na DVD, uloží do počítače,případně převede na formát do MP-4 přehrávačů…

irij

Možná , že jsem to blbě pochopil,ale vždy si dělám zvláštní složku, kam stáhnu celý film. Tam stáhnu všechny složky , které k filmu patří a při spouštění v PC pak nemám problém. Vždy mi to nějaký přehrávač vezme. Jde o to nebo bylo něco jiného na mysli?

SajmonModer

Mám stejný problém, nedávno jsem stahoval DVD Klub rváčů a mám to taky takhle rozkouskované, takže se na to musím dívat po částech. Taky by mne zajímalo, jak udělat, aby z toho byl jeden film.

emba5

Pokud mám DVD rozkouskované tak je spojín v AVIDEMUXU,načtu jeden po druhém a jako kopii- uložím video.Ale musím ho pojmenovat jako VOB,také musím zvolit správnou zvukovou stopu.Pak už ho mohu v celku převést v Fremake video converted na soubor AVI pod volbou HD 720 při bitrate 2000 to budou asi 2giga.Když mám to dvd celé tak otevřu ve Fremake přes DVD+ přímo Video ts a spracuji na AVI soubor