LukášV.

Jak na domácí sdílený disk

Sdílený disk – chci vytvořit domácí jednotné uložiště kam se přes wifi připojím .. ideálně kdybych se k diskuz mohl připojit i z venku. Díky za info, jakou kombinaci hardware budu potřebovat

Odpovědi
cochee

Nemám s tím praktickou zkušenost (nepotřebuji), ale potřebuješ toto:

http://shop.com­putershop.cz/eshop/pe­riferie-nas_c12147.html

a samozřejmě nějaký ten disk.
NAS je zjednodušeně řečeno adaptér disku, umožňující jej připojit přímo na síť, přičemž disk je dostupný stále a není potřeba pro dostupnost disku mít zapnutý PC. Spotřeba el. energie NAS je daleko menší než spotřeba PC.
Ostatní už je jen otázka konfigurace software.

huxa

Tušímže by na toto měl stačit obyčejný, levný NAS server.

arygnoc

cochee:
tie ceny sú s HDD alebo bez?

huxa

Neslyšel jsem ještě o NAS serveru, který by se prodával s HDD, maximálně nějaké vážně spešl, né profesionální, ale spešl :)
btw. lze sehnat i levněji, pro domácí užití na jeden HDD mají tady na alze za pár kaček-
http://www.al­za.cz/zyxel-nsa-310-d294215.htm

cochee

No já nevím, na tom mém odkazu je levnější kousek, za 850 Kč s DPH a druhý nejlevnější se od Alzy liší o 26 korun (tentýž model) 🙂

arygnoc

díky za info.