Adula.57

Jak na číslování stránek od třetí stránky v Open office?

Dobrý den,
nevíte jak na to, když mám tyto office?
http://www.slu­necnice.cz/sw/o­penoffice/
Zkusila jsem nějaké rady na internetu i starší otázky tady na stránkách, ale nic mi nefunguje. Buď se mi odstraní celé číslování, nebo se mi na každé stránce zobrazí stejné číslo.
Doplňuji:
Já nejdřív musím dát zápatí a potom číslování-v nabídce formát.

Odpovědi
ivzez

Andulko, nechceš-li si zavirovat počítač,
stahuj software radši přímo od výrobců.

Na této stránce najdeš nejrůznější návody pro Open a Libre Office.
Můžeš si tam stáhnout i šablony: http://www.ope­noffice.cz/

Z hlavy (už dlouho jsem v OOo nečíslovala) bych navrhla
rozdělit dokument na oddíly a začít číslovat od druhého oddílu.
Počáteční číslo nastavit na 3.

Doplňuji:
Jak vkládáš číslování?
Já jsem (jestli si dobře vzpomínám) postupovala takto:
Kliknout na místo, kam chceš číslování vložit a z hlavní nabídky:
Vložit ► automatický text ► číslo stránky

ivzez

Číslování je nutné vložit jako automatický text, pokud budeš vkládat přes Formát, upravíš jenom formát. Zobtazovat se bude stále stejné číslo stránky.

Automatický text číslo stránky automaticky zvyšuje.
Jenom si nejsem jista názvem „automatický text“,
možná, že se tato funkce jmenuje v OOo trochu jinak.