Karel51

Jak na ,,chytré" ventilky?

Umíte někdo poradit jak obelstít systém v autě, respektive kontrolní orgány, opatřeném hlídáním tlaku v pneumatikách? Zatím je vše v pořádku,jelikož auto je rok staré, ale co až dojdou baterie v ,,chytrých" ventilcích. Mám dvě sady kol(zimní a letní) a jeden ventilek stojí cca 1200,–Kč. Opravdu se mi nechce dávat 10 000,– za nesmysl, který stejně rozsvěcí kontrolku podle toho jak se ochladí či oteplí. A na STK to jistě budou kontrolovat. Baterie v těchto ventilcích prý vydrží čtyři až pět let. Ještě dodávám:baterie se prý nedá vyměnit.Je to součást nějakého plastového odlitku.Tak že stejně jako U žárovky neopravíš vlákno.

Odpovědi
jáára

Dej odkaz…

Ta baterka asi půjde vyměnit, ne? Všecko se dá, jen spálenou žárovku neopravíš.

dubraro

U nás 1200, z Číny za 380. Časem určitě za méně. http://www.eba­y.com/itm/Uni­versal-TPMS-Tire-Internal-Sensor-Pressure-Monitoring-System-Waterproof-Auto-/282042192813­?hash=item41ab0653a­d:g:CbcAAOSwIz­NXPE0Z&vxp=mtr

Mc Merkurion

… co vím, tak ventilek nestojí 1200,– ale nějakých 200–300 a baterka opravdu nejde vyměnit – obejít to jde,hledej trochu na netu (zde ti nikdo neporadí, je to obcházení zákona) – a ještě jeden dotaz, jseš si jistej, že tam máš opravdu ventilky? … znám dost případů,že si mysleli, že tam maj ventilky a při přezouvání zjistili,že to maj na ABS …

… pánové: sada 300,– u nás > http://chytre­ventilky.cz/

mosoj

Tak si tam dej hloupé. Nevím o tom že by chytré byly povinné.

Karel51

Malinko vás poučím,jelikož se mi zdá,že vlastně moc nevíte o co jde.Od listopadu 2014 uváděná auta do provozu mají povinnost být vybaveny systémem na hlídání tlaku v pneumatikách.Tedy nejde jen o nějaké čepičky nebo jiné dodatečné zařízení,ale musí tímto systémem být vybaveno auto z výroby.Mám jedno auto,kterému tlak v pneu hlídá ABS, zatím to má povolené Honda a koncern VW ještě myslím na rok, nebo tlak hlídájí ventilky.To mám u druhého auta a stojí nějak kolem 1200,–Kč jeden.Vím to,protože při koupi jsem si nechal udělat ještě zimní sadu kol a ventilky jsem musel dokoupit.Jinak je to hovadina,protože stačí když se změní teplota vzduchu a už kontrolka hlásí změnu tlaku.A jak tady někdo píše,že jeto porušování zákona,tak to je mi jasné,ale ten porušuji i v tom případě,že jezdím klidně s rozsvícenou kontrolkou,protože vím,že tlak je v pořádku.Jen možná na jednu stranu auta svítilo slunce a tlak se změnil.

brillant

Jedná se asi o systém TPMS. http://www.mpne­u.cz/systemkon­trolytlakuvpne­umatikachtpms/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=sys­tem+tpms&source­id=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

dubraro

Mc Merkurion:
Za 300 to jsou ventilky s indikátorem – jen ukazují barevnou čepičku, když tlak poklesne. Žádná baterka v nich není. Tazatel ale asi potřebuje ventilky s měřením a vysílačem.

Mc Merkurion

… dobře, pořádně jsem to neštudoval, ale za cenou okolo 200,– v našich pneu si stojím, tento problém řešil nejeden můj známý – jinak bych ani nevěděl, že něco takového existuje … proto taky vím, že se to dá dobře obejít …