JájsemRaibek

Jak na alergii na propolis?

Omlouvám se za „nechutnou fotografii“, ale je to moje blbost, že jsem takto dopadl.
Natřel jsem si suchou loupavou pokožku na koleni mastí s propolisem a takto jsem dopadl. Mokvá to, svědí to, pálí to, bolí to.

Máte nějaké rady jak to co nejrychleji odstranit – ulevit tomu?

Tak jsem na to použil panthenol, protože to vypadalo jak při popálení od sluníčka. Puchýře apod..
Nyní to mažu mlékem po opalování a řekl bych, že to pomáhá. No pěkná reakce na propolis.
Máte pro příště (ikdyž pochybuji, že nějaké příště bude) nějaké rady jak na reakci na propolis?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe navštívit lékaře.

Další odpovědi
Lamalam

Pořádně umýt a zítra k doktorovi.

anonym

Kde si se takto zedřel? No asi bych to nedráždil přimo vodou, ale vlhkým vlažným hadrem bych to lehce přetřel. Ránu zdezinfikoval kyslíčkem, slivovicí či já používám Ajatin ve spreji. Pokud by to nadále bolelo, tak bych to na to chvíli dal suchý led přes utěrku a to sklidní nervy. Až se to trochu vysuší, tak bych použil koňskou mast či ještě lépe měsíčkovou mast, protože ta je velmi dobrá na regeneraci kožních problémů. I obyčejná vazelína pomůže.