JajaJ

Jak na ad sense

Máte někdo zkušenosti s Ad sense?.. Vkládáním reklam na své weby a vyděláváním přes něj? Našla jsem tuto stránku náhodou, jelikož se starám o propagaci rodinné firmy.. Ale nějak se mi tomu nechce věřit..Myslím si, že kdyby to tak fungovalo, má to každý.

Odpovědi
Lamalam

Funguje to, ale „zlaté časy AdSense“ už jsou dávno pryč. Byly doby, kdy se dalo vydělat pár tisícovek měsíčně. Znám pár lidí, kteří se tím velmi slušně živili. Když jsem studovala, pár webů s AdSense jsem taky měla. Velmi záleží na tématice webu a zejména na jeho návštěvnosti.

Stingo

Taky jsem měla adsense, za rok jsem si vydělala nějakých 13 euro, pak jsem si párkrát klikla sama na svojí reklamu a oni mi to blokli a mých 13 euro bylo v tahu. 🙂

gecco

Viz Lamalam…
Jen dodám – pokud „se staráš o propagaci rodinné firmy“, pak tak činíš pravděpodobně marketingově zaměřeným webem – a myslím, že jsi ráda, když nějací návštěvnící na web přijdou aspoň kvůli té firmě – kvůli ´cizí reklamě´ tam nepolezou.
Osobně se nedomnívám, že by pro tebe mělo AdSense význam jako (další) zdroj příjmů. Pokud ti jde – naopak, o další reklamu (koupení si inzerce) zvaž, zda je AdSense ´to pravé´ (jde o zaměření oné rodinné firmy).

McArthur

Na web soukromé firmy cizí reklama nepatří. Nevím, co děláte, ale řekněme, že pletete ponožky. Budete se hoooodně snažit, aby Vaše prezentace byla vymakaná a řekla potenciálním zákazníkům maximum o Vašich výrobcích. Spokojený zákazník si to hezky pročte a doleze k reklamě podšoupnuté Googlem, na které bude zvýrazněno, že mají nejlevnější ponožky široko daleko. Zákazník ze zvědavosti samozřejmě klikne a protože se mu to otevře ve stejném okně, kde byla Vaše internetová prezentace, brzy ztratí cestu zpět. Na firemní web AdSense prostě nepatří.
Budete-li psát soukromý blog, texty o houbách apod., tak se to samozřejmě vyplatí, protože je to snazší, než-li přímo prodávat reklamu.

Emefej

Funguje to, ale abys na tom trochu vydělala, musíš mít web se slušnou návštěvností (stovky či tisíce denně), s takovou tématikou, ve které se momentálně platí za reklamu nejvíce (to se v průběhu roku cyklicky mění) a s takovým designem, aby nenásilnou formou návštěvníka směřoval ke kliknutí na reklamu.
Existují diskuzní fóra se zameřením na pasivní výdělky, stačí hledat a dozvíš se o něco více, nikoliv vše.

houbín

Zkušenost je taková, že český web si pomocí reklam vydělá stěží na pokrytí nákladů, pokud to není například idnes apod. Ale ano, funguje to. Ad Sense má však spousty pravidel a za jejich porušení hrozí bloknutí účtu. První peníze odesílají při překročení výdělku, tuším, 1000 Kč.