kapka

Jak myslíte, že se zachová pojišťovna?

Někdo je pojištěný, nějaký čas platí měsíčně pojistku. Splátka je třeba ke každému prvnímu v měsíci. Pak nestihne k tomu prvnímu zaplatit a stane se úraz. Jak myslíte, že na to bude pojišťovna nahlížet? Stačí doplatit ten měsíc hned po úraze a pojišťovna vyplatí peníze? Stručněji – je uzavřeno platné pojištění, vůči pojišťovně máme v době úrazu dluh. Dostaneme odškodnění?
Vím, že se to brzy dozvím přímo na pojišťovně, ale leží mi to v hlavě. Uvítám nějakou osobní zkušenost či znalosti z oboru. Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud vám nepřišlo od pojišťovny vyjádření, že pojištění zaniká z toho a toho důvodu, tak je pojištění stále uzavřeno. Tak to vidím já. Vaše pojištění je platné, jelikož nebylo vypovězeno. Snad jen, kdyby jste měla napsáno ve smlouvě, že pojištění automaticky zaniká v den neuhrazení pojistky,,,:-(
Doplňuji:
Tak kapko, našla jsem „vzor všeobecných obchodních podmínek pro úrazové pojištění“,,,tam se píše v článku 6, bod 3)Pojištění zanikne pro neplacení pojistného dnem následujícím po marném uplynutí lhůty stanovené pojistitelem v upomínce na dlužné pojistné. Tato lhůta nesmí být kratší než jeden měsíc. Pojistitel v upomínce na možnost zániku pojištění pro neplacení pojistníka upozorní.

Tak já myslím, že podle tohoto vám pojištění platí. Koukala jsem i na jiné pojistné smlouvy i na ty co máme doma a v těch všeobecných podmínkách to tak je. Otázkou je, co máte přesně vy napsáno ve vaší smlouvě.

zdroj: http://www.po­jisteni-urazove.cz/vzor-vseobecnych-obchnich-podminek/

Další odpovědi
Tlaky

Obávám se,že budete mít smůlu.Pokud nemáte zaplaceno,nejste pojištěn.Rád bych se mýlil a držím palce.

mosoj

Je to tak jak říká kropítko.
Znám to z vlastní praxe, jednou jsem nezaplatil pojištění nemovitosti protože jsem na to zapoměl. Když jsem to zjistil ihned jsem tam volal a tam mi řekli v podstatě totéž co zde píše kropítko . Pojištění jsem v pohodě zaplatil ale i do té doby jsem byl pojištěn.

ARIS

Pojištění stále platí, pojišťovna bude plnit. Jen co nejdříve zaplatit dlužné pojistné.
Jediné co je nyní podstatné, je jak dobrou máte pojistku, zda to co dostanete od pojišťovny bude krýt náklady na léčení úrazu.

Tom20

Podle mě toho pojišťovna může skvěle využít ve svůj prospěch;nepla­tíš?!Třeba i jeden měsíc?!Tak ani my co si nejvíc nepoctivě nakrademe,ti nic dát nemusíme.Budou se ohánět paragrafy.Chtěl bych vám říct co si o pojišťovnách myslim,ale to by mě tady asi zabanovali 🙂Hlavně se nedejte a ohánějte se taky.