luckykubrt

Jak myslel Ježíš slova, že nebudou-li jeho učedníci kázat budou křičet kameny?

To by byl opravdový zázrak ! Ještě jsem v životě kameny křičet neslyšel. Ale napadl mně takový příměr: psací stroje, počítače jsou dělané z kovů (kamenů – železné rudy) a ty vydávají svědectví tím, že se na nich píše Boží literatura (Bible) nebo taky s pomocí elekrické energie přes internet. 🙂

Nejlepší odpověď
Roman71

Bráno v kontextu událostí, když farizeové měli snahu zakázat šíření evangelia, Ježíš je upozornil, že je Bůh schopen použít jiné prostředky, aby se lidé dozvěděli dobrou zprávu. Jinými slovy Ježíš upozornil na to, že šíření poselstvní o Božím Království nebudou schopni farizeové zabránit.

Dnes to funguje naprosto stejně. I přes značnou nelibost církví a vlád, probíhá po celém světě rozsáhlá kazatelská činnost a lidé se skutečně dozvídají poselství o Božím království tak, jak bylo Ježíšem předpovězeno (Matouš 24:14; Matouš 28:19–20). Z toho jasně vyplývá, kdo tuto činnost řídí :)

Další odpovědi
Mravenec

Podle mého názoru – Pokud nebude nikdo kázat, tak místo kazatelů budou i ty kameny křičet, jen aby to kázání bylo.

Jedině takto jsem si to vyložil.

ivzez

Luky,

podle toho, co tu předvádíte, s Ním jste v nejbližším kontaktu Vy,
měl byste odpověď nebo možné vysvětlení znát právě Vy sám.

Já si ta slova vysvětluji tak, že pokud se mezi sebou lidé neshodnou
(viz „Miluj bližního svého“), začnou mezi sebou válčit → a to je podle
mne ten „křik kamenů“.

Šidlo

asi že bude vojna/násilie kvôli utláčaniu náboženskej menšiny (kresťanov)

on to na viacerých miestach Nového zákona spomína, že kvôli nemu sa rozpadnú rodiny, národy......proste že sa pre názor naňho ľudia odcudzia/začnú bojovať

ehm, ehm, tridsaťročná vojna?

Gestas

Že hlásání Evangelia se zabránit nedá, když zabijete jedny šiřitele, povstanou noví.

luckykubrt

No, že tam mám mezeru mezi slovem a otazníkem tak to si všímají, ale že jsem nechtěně vynechal písmenko „t“ ve slově elektrické toho si nevšimnou. ☹

luckykubrt

Ještě mně napadlo, že podobně použil Bůh jako prostředek komunikace hořící keř, když promlouval k Mojžíšovi nebo třeba mluvila i zvířata.

Roman71

K tomu, co bylo k otázce doplněno:
Samozřejmě, že je možné i pomocí techniky šířit dobrou zprávu (a taky se tak děje), ale to hlavní, co Ježíš po svých následovnících chtěl bylo, aby šli a kázali, tedy aby do toho byli aktivně zapojeni. Proto své učedníky posílal po dvou s dobrou zprávou.

Dnes tomu není jinak, jak už jsem psal :) služba Bohu probíhá stejně.

Roman71

Hořící keř měl upoutat Mojžíšovu pozornost a pomoct Mojžíšovi si uvědomit, že mluví s Bohem. Plameny byly způsobené Boží mocí, tedy ne procesem hoření.

Jeden záznam v Bibli popisuje, jak promlouvala oslice k Balámovi, který na ní seděl, byl ve skutečnosti anděl, který byl za tímto účelem poslaný, viz link..

http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1101978096?­q=oslice+prom­luvila&p=par

Mravenec

Jehovisti? 😁

Gestas

Ano, Roman71 je Svědek Jehovův.

Roman71

Jsem Svědek Jehovův a nestydím se za to..
Proč bych to měl tajit a bát se říkat pravdu? 🙂

Mravenec

Mně to nevadí. 😁 Jen jsem se podivil nad odkazem.

Roman71

Odkazů na stránky Svědků Jehovových je tu spousta.
😉