hanny 2

Jak myjete ovoce a zeleninu,abyste je zbavili jedovatých postřiků?

Protože p.Milan Calábek /zakladatel University nové doby/mj.říká,že­..... bohužel je dnes ovoce natolik poškozené pesticidy, že ta nejdůležitější část – slupka, je téměř nepoužitelná. Pesticidů se můžeme na povrchu zbavit tím, když ovoce a zeleninu namočíme na 15 min do přípravku Vegiwash (poznámka redakce: Pokud nemáte po ruce přípravek, namočte aspoň potraviny do roztoku vody a octa v poměru 9:1)

http://www.roz­hlas.cz/dvojka/ku­predudominulos­ti/_zprava/mi­lan-calabek-fruktoza-jako-sladidlo-nici-nase-jatra-zpusobuje-obezitu-a-stoji-za-celou-radou-nemoci--1470328

Nejlepší odpověď
Funna

myju ji normálně, pod tekoucí vodou…lépeji řečeno, tu kterou nezbavuju slupky…nejsem blázen, abych máčela např. papriku v nějakém sajrajtu..je to vyhánění čerta ďáblem…stačí si přečíst poučení na Vegiwashi
„Může vyvolat alergickou reakci na kůži. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte styku s očima. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal. Dráždí kůži. Nebezpečí vážného poškození očí. Nelze doporučit pro omývání ovoce a zeleniny určené ke konzumaci dětmi ve věku do 3 let“

Další odpovědi
gecco

Přiznám se, že nechovám příliš velkou důvěru v léčitele, mystiky a mágy…
😉

Zeleninu a ovoce myju pod studenou vodou – připadal bych si jako blázen, mýt je nějakým Vegiwashem či je máčet v octě…
A – mimochodem, dnešní postřiky jsou výrazně méně škodlivé, než ty používané třeba před 50 lety.
😉

ReHu

Pouze oplachnu pod tekoucí vodou.
Jaký má smysl úzkostlivě dbát na omyti ovoce či zeleniny a jiným jídle do sebe dostanu víc, než omyju..
Prostě o beru jako zbytečné.

anonym

Zeleninu myju jen pod tekoucí vodou,ale většinou mám svojí,jinak to moc nekupuju,ty postřiky co mají v sobě z marketů neodstraníš,ocet ti taky nepomůže!

Šidlo

bez milosti ošúpať.....na čo sú vitamíny, keď sú dokonale zmiešané s pesticídmi, herbicídmi, fungicími? nejakému prípravku neverím, to sa počas rastu vsiakne pár vrstiev do ovocia/zeleniny,

navyše, ktorý druh sa strieka len raz len jedným prípravkom len s jednou látkou?

a toto mám prosímpekne, od skutočných odborníkov, na to netreba ,,novú dobu" čo je len počešťené New age…

pusinka50

Ano, dělám si z omývání zeleniny a ovoce také „hlavu“.
Myji tak, že ve dřezu ovoce a zeleninu, které mají slupku a hlavně to, které se dováží z ciziny(banány, citrusy, papriky v zimě atp.), opláchnu, aby bylo mokré. Pak v dlaních namydlím mýdlem a odkládám ve dřezu, až se propracuji poslednímu kousku, takže na jednotlivé kusy mýdlo chvíli působí. Mezitím vždy trochu omočím ruce a znovu namydlím, když je toho víc.
A doufám, že trošičku z postřiků jsem odstranila.
Ale třeba rajčata myji jen pod tekoucí vodou. Samozřejmě zelí, brokolici apod. také.:-)

hanny 2

ad gecco – jak víš,že dnes jsou postřiky výrazně méně škodlivé?Řekla bych,že to je právě naopak!

gecco

Jsou mnohem selektivnější – oproti takovému DDT…
😉