Jak můžou mít funebráci ze své práce radost?

Beru o tak,že ,když udělám nějakou prácitak mi to těší,ale jak oni můžou cítit spokojennost,když vozí, pohřbívají,nebo pálejí lidi.
Jasný,že každá práce má svý,ale já bych to osobně nedal.
Díky za příspěvky.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

To je stejné jako lékaři, nebo sestry, ti jsou mnohdy přítomni i utrpení při nemoci, což je podle mého názoru horší než smrt, a také ze své práce mají radost.

Další odpovědi
Agneta

TheNeeLyX
vor 3 Jahren

„Že do módy přijde kremace, černý hrobař bude bez práce :DDDDDD“

(citát)

milablond

Nekdo to delat musi… Kazdy mame jinou povahu a kazdy jsme jinak „nastaven“, proto nekdo dela postaka, nekdo operatora, nekdo je sportovec, popelar, programator… Je to tak spravne.

zjentek

a proč by z takový práce neměli radost, víš, kolik denně umírá sráčů? Na to je radost pohledět, natož pak zakopat.
A Stejně tak nepochopím, proč slušní lidé říkaj „o mrtvejch jen v dobrém“, protože pokud to poctivej člověk myslí i na mrtvý sráče, tak podle mýho potom vůbec neví, co od života chtěl ..nemluvě o tom, že skutečnej sráč by asi nebyl moc hepy, kdyby věděl, že po smrti se o něm mluví jako o slušným a hodným člověkovi
Doplňuji:
navíc tahle práce je hodně reálná a nikoho při ní už neoblbují ..jako třeba kněží v kapli o kousek dál

Mirdas

Znal jsem jednoho který tuto profesi šel dělat kvůli penězům.
Nejdříve o této práci s nikým nemluvil.
Po nějaké době se u něho začal projevovat smysl pro černý humor.
Po další době nadával na vše co se kolem něho událo a to již velice pil.
Dnes ho již nevídávám.
Tuto práci mohou dělat opravdu otrlí lidi. Vůbec netvrdím bezcitní, nebo něco podobného. Jen si tuto realitu se kterou se denodeně setkávají musí naučit vnímat jinak než to vnímáme my, jinak se zbláznil a nebo uchlastají k smrti.

led

Skúste preniesť na nosítkach človeka po ľade, bez pádu a tiež budete mať zo svojej práce radosť.
Každý pokiaľ urobí svoju prácu bezchybne môže mať zo svojho výkonu radosť. …aj funebráci.