Daves

Jak můžou fungovat firmy co jsou ve ztrátě?

Často slyším, že kdejaká velká firma jako třeba Sony uzavřela rok se ztrátou X miliónů dolarů. Přitom z mého pohledu normálně funguje, mají nové výrobky, reklamu atd. Některé velké firmy jsou ztrátové i několik let a přitom na veřejnost působí, že jsou v pohodě. Logicky v tom vidím paradox – proč tedy pokračuji? Ale jistě bude důvod proč velké firmě ztráta nevadí. Je to hodnota samotné značky? Můžete mi to někdo vysvětlit?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak mají nasysleno z let minulých, případně se zadlužují a doufají, že v budoucnu vydělají a splatí to.

Další odpovědi
anonym

Při založení většiny typů firem se ručí. Ostatní také ručí – akoráte vlastním majetkem. Dokud je čím ručit, mínus je nesloží…

Seznam.cz

Toto hovoří za vše, Neprodejná auta. http://www.au­tomotonews.cz/2014/06/­04/neprodejna-auta-znate-jejich-osud/

ověřil jsem si přes Google maps.

led

Každý predvídavý podnikateľ si zo svojho zisku oddeľuje časť na „rezevu pre zlé časy“ (mám pocit, že u nás to je dokonca aj v zákone o podnikaní, ale nie som si istá, príliš veľa zmien za sebou). To isté robia aj firmy vo svete, kde pozície na trhu sa menia neustále, rýchlo a zbesile. Preto ak dôjde k zakolísaniu trhu, výpadku v prijmoch, pokiaľ má čím pokryť stratu firma pracuje ďalej. V prípade nepokrytia straty nastupuje niekoľko variant záchrany – zníženie výroby na úkor zamestnancov – prepúšťanie, zadĺženie sa, vytvorenie akejsi „federácie“ firiem s účelom spojiť sily na riešenie problému, predaj firmy inému majiteľovi (niekedy je to naozaj len tá značka a fyzicky firma zanikne), zánik firmy.

Pepa25

Firmy mohou fungovat se ztrátou, pokud je dočasné nebo pokud mají dost kapitálu z minulých let. Vždy je to o tom, že předpokládají (doufají), že se to otočí …

McArthur

Abyste našel správnou odpověď, tak musíte pochopit logiku účetnictví, ze kterého nakonec Vám podezřelá ztráta vykoukne a napíše se do daňového přiznání a do zprávy pro spoluvlastníky (akcionáře apod.) firmy.

Účetnictví neodráží fyzický tok peněz a díky tomu se dá vytvářet po řadu let „papírová“ ztráta. Firma na provozní úrovni přitom může být slušně zisková.

Mukynda

Tak mají třeba našetřeno nebo jsou zadlužené. Naše rodinná pizzerie se bohužel do takové situace také dostala, ale jsem velice ráda, že jsme se zvrávorali a dnes se nám daří více než kdy dříve. Jezdí za námi lidi i z 30km vzdálenosti. :) Dost nás v té době zachránilo skupinové pojištění pro firmy – https://www.me­tlife.cz/skupi­nove-pojisteni/skupinove-pojisteni-pro-firmy/ :)