Avatar uživatele
Daves

Jak můžou fungovat firmy co jsou ve ztrátě?

Často slyším, že kdejaká velká firma jako třeba Sony uzavřela rok se ztrátou X miliónů dolarů. Přitom z mého pohledu normálně funguje, mají nové výrobky, reklamu atd. Některé velké firmy jsou ztrátové i několik let a přitom na veřejnost působí, že jsou v pohodě. Logicky v tom vidím paradox – proč tedy pokračuji? Ale jistě bude důvod proč velké firmě ztráta nevadí. Je to hodnota samotné značky? Můžete mi to někdo vysvětlit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3587 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Tak mají nasysleno z let minulých, případně se zadlužují a doufají, že v budoucnu vydělají a splatí to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Při založení většiny typů firem se ručí. Ostatní také ručí – akoráte vlastním majetkem. Dokud je čím ručit, mínus je nesloží…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Seznam.cz

Toto hovoří za vše, Neprodejná auta. http://www.au­tomotonews.cz/2014/06/­04/neprodejna-auta-znate-jejich-osud/

ověřil jsem si přes Google maps.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Každý predvídavý podnikateľ si zo svojho zisku oddeľuje časť na „rezevu pre zlé časy“ (mám pocit, že u nás to je dokonca aj v zákone o podnikaní, ale nie som si istá, príliš veľa zmien za sebou). To isté robia aj firmy vo svete, kde pozície na trhu sa menia neustále, rýchlo a zbesile. Preto ak dôjde k zakolísaniu trhu, výpadku v prijmoch, pokiaľ má čím pokryť stratu firma pracuje ďalej. V prípade nepokrytia straty nastupuje niekoľko variant záchrany – zníženie výroby na úkor zamestnancov – prepúšťanie, zadĺženie sa, vytvorenie akejsi „federácie“ firiem s účelom spojiť sily na riešenie problému, predaj firmy inému majiteľovi (niekedy je to naozaj len tá značka a fyzicky firma zanikne), zánik firmy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Firmy mohou fungovat se ztrátou, pokud je dočasné nebo pokud mají dost kapitálu z minulých let. Vždy je to o tom, že předpokládají (doufají), že se to otočí …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Abyste našel správnou odpověď, tak musíte pochopit logiku účetnictví, ze kterého nakonec Vám podezřelá ztráta vykoukne a napíše se do daňového přiznání a do zprávy pro spoluvlastníky (akcionáře apod.) firmy.

Účetnictví neodráží fyzický tok peněz a díky tomu se dá vytvářet po řadu let „papírová“ ztráta. Firma na provozní úrovni přitom může být slušně zisková.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mukynda

Tak mají třeba našetřeno nebo jsou zadlužené. Naše rodinná pizzerie se bohužel do takové situace také dostala, ale jsem velice ráda, že jsme se zvrávorali a dnes se nám daří více než kdy dříve. Jezdí za námi lidi i z 30km vzdálenosti. :) Dost nás v té době zachránilo skupinové pojištění pro firmy – https://www.me­tlife.cz/skupi­nove-pojisteni/skupinove-pojisteni-pro-firmy/ :)

Nový příspěvek