tinnykorren

Jak můžeme vypočítat výšku v pravoúhlém rovnoramenném trojúhelníku, když známe jen přeponu a ta je 14 cm? :)

Nejlepší odpověď
radce

Výška tento zadaný trojúhelník rozděluje na dva obrazce, zkus si to nakreslit…

Další odpovědi
cochee

Ale tím, že je pravoúhlý a zároveň rovnoramenný, tak má obě odvěsny stejně dlouhé, že? ;)

jajajap

a (na druhou) + b (na druhou) = c ( na druhou)

Michal Kole

Existují knihy s názvem ŘEšené úlohy z matematiky, Doporučuji zakoupit. Jedna je od nakladatelství Blug a druhá od nakladatelství ASPI

Celest

skus pithágorovu větu