Jak může změnit občanské sdružení adresu? Kam podává žádost o změnu? Jak dlouho trvá schválení změny?

Odpovědi
standa

Adresa nebo-li sídlo občanského sdružení (OS) je uvedeno ve STANOVÁCH.

Takže pro změnu sídla je nutné odsouhlasit změnu stanov, a to obvykle na členské schůzi OS.

Změnu stanov je OS povinno oznámit Ministerstvu vnitra do 15 dnů od schválení změny a zároveň mu zaslat ve dvojím vyhotovení text změny (viz § 11 zákona*).

Ministerstvo Vám poté do 10 dnů oznámení, že bere změnu na vědomí.

*) zákon o sdružování občanů č. 83/1990 Sb.
http://spcp.prf­.cuni.cz/lex/83-90.htm