maschin

Jak může zemědělská lobby dopustit ničení zemědělství?

Zemědělská půda mizí, na půdě se staví betonové plochy, sklady, vily, sluneční elektrárny, rodinné domy, v některých regionech se už ani nechovají žádná zvířata, zaměstnanost v zemědělství klesá, pěstují se energetické plodiny místo potravinových atd. Tohle víme asi všichni. Ale jak to může dopustit zemědělská lobby a všichni velcí hráčí, kteří musí mít zájem na tom, aby zemědělství kvetlo?

Tak například politické strany, občanské hnutí a iniciativy. Ti největší jsou ministerstvo zemědělství, agrární komora, asociace soukromého zemědělství, Agrofert, politika EU na rozvoj venkova. Potom jsou výrobci zemědělské techniky i zahraniční: John Deere, Massey Fergusson, New Holland, Case, Deutz Fahr, Belarus, JCB, Fendt, Claas, Zetor, Tatra, Kverneland, Pottinger, Krone, Annaburger, Agrostroj Pelhřimov, Humpolecké strojírny, Agrostar Velká Bíteš, ZDT Nové Veselí atd. Pak jsou firmy, které prodávají a dělají servis zemědělské techniky např. Agrozet České Budějovice. Pak výrobny krmných směsí, osiv, agrochemikálií třeba ZZN. Různé šlechtitelské a plemenářské firmy. Poradenské, instruktážní a školící firmy. A také samozřjemě zemědělské služby a družstva.
Jak to taková silná lobby může dopustit? John Deere sem potřebuje dodávat zemědělskou techniku a když tady budou místo polí sklady, tak se mu to líbit nebude…

Odpovědi
Drap

Ze stejného důvodu proč EU vyplácí dotace za neobdělávanou půdu. Nejde o nic jiného než o peníze a aby si někdo pomohl.

lexx

protože všichni vyjmenovaní činitelé jsou zkorumpovaní, koupení a za peníze prodají vlastní babičku pokud to něco vynese, no a řádové ovčany ? ty mají u zádele