Štoura

Jak může volený politik zrazovat zájmy lidí, kteří ho volili?

Konkrétně mám na mysli takové, kteří ustupují nátlaku EU a Arabů a povolí infiltraci potenciálních teroristů ze zemí islámu mezi obyvatele Evropy, potažmo České republiky.

Nejlepší odpověď
orwell

Neměl by, ale jak vidno je zde dobrým zvykem kašlat na voliče. Do politiky se u nás (a nejen u nás) nechodí sloužit lidu, ale pro peníze a prebendy. Oni si dovolí v podstatě všechno, když my jim to dovolíme. Když politik prodifunduje na lukrativní místo (např. se stane europoslancem) a pobere první plat, je ztracen. Představ si , Štouro, že by ti někdo dal za měsíc tolik, že to dnes nevyděláš ani za celý rok! Nezpíval bys podle rozdaného partu? No a vo tom to je. Mají to dobře nastaveno. Takhle se získává loajalita. Stačí, když si vzpomenu na nedávné vystoupení paní Věry Jourové v TV.

Další odpovědi
ivzez

Zvolený politik ničí zájmy nezrazuje.
On přece ví mnohem lépe než voliči,
co je v jejich zájmu…

Psychotic

Právě proto nezávidím pozici morálnímu politikovi.

Každý inteligentní vzdělaný člověk ví, že jedinou morální možností je sem uprchlíky pustit. Hlavní argumenty proti jsou „nechce se mi platit na daních o stovku měsíčně víc, tak ať si chcípnou“ a „čirou náhodou jsem se narodil za touhle čárou v atlase, takže mám právo omezovat ostatní lidi, aby ji nemohli překročit, pokud se mi na první pohled nelíbí“

V historii se milionkrát opakuje stejný scénář: jakmile se lidé cítí být chudí nebo nestabilní, vždy bez výjimky si zlost vybíjejí na cizincích žijících v jejich zemi a na lidech s jinou barvou pleti. Vždy je jednodušší to svalit na ty „jiné“, než přiznat, že jsme součástí problému my.

A ačkoli jsme nejbohatším post-komunistickým státem, naše národní mentalita zaručuje, že se chudí a nestabilní cítíme stále.

Takže jaké má morální politik možnosti?

  1. Snažit se vysvětlit to tupým masám, které pak raději zvolí toho, co jim řekne, co chtějí slyšet, a milý politik to nikdy nikam nedotáhne
  2. Nic jim nevysvětlovat a prostě po svém zvolení udělat správnou věc proti jejich vůli – a pak být označen za „zrádce národa“
  3. Vzít si na svědomí tisíce životů, kterým mohl pomoci, ale nechal se strhnou nacionalismem a xenofobií lůzy, jež ho zvolila

A pak se někdo diví, proč v politice bývají takoví parchanti. Člověk se smyslem pro etiku a morálku se z té práce musí zvencnout.

lexx

tak jmenuj nějakého a čeho se dopustil ? jinak plácáni do vody

ten který je

Protože je úplatný a důsledky svého jednání jdou stranou.Pokud politická rozhodnutí vygradují do toho nejhoršího scénáře,potom většinou takoví politici opustí horkou půdu a zmizí do bezpečí.Lůza,jak označuje občany uživatel Psychotic,je takovému politikovi už zcela ukradená.Jsou i tací,kteří naštěstí vidí o něco dál a laciná slova o xenofobii a rasismu.kterými se dnes ohání většinou ti, kterým peníze nesmrdí pro ně neplatí.
Že by se tato žena přidala na stranu lůzy?
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Olga-Sommerova-Vetsina-migrantu-chce-nestydate-okupovat-a-zneuzivat-Evropu-Merkelova-pozvala-zdatne-frajery-kteri-zbabele-utikaji-z-boje-406709

Nerevarin

Psychotic: Další demagog, stejně jako Pavel Letko a jiní arogantní intoušové, kteří nejsou schopni hledět na realitu běžného života a kteří prostě vidí jen tu morální stránku. Ta samozřejmě má svůj význam, ale nikoliv tehdy, když se sem budou valit statisíce převážně mladých mužů, kteří naprosto nepokrytě prohlašují, že Evropa je bohatá, tak ať se postará. Kdo tady svaluje vinu na cizince? Kdo si tady vybíjí frustraci? Co to melete? Žijeme v poklidu s vietnamci, číňany, ukrajinci, rusy a nikdo neřekne ani popel, protože víme, že jsou tu primárně kvůli práci a obchodu a že se bez problémů začlenili. Podle vás ten, kdo vidí jak to vypadá ve Švédsku, Německu, Anglii, Holandsku a třeba Francii je prostě xenofob a lůzr a vybíjí si svou neschopnost a tím to pro vás hasne. Máte paštiky plné humanismu, demokracie a tolerance aniž byste si uvědomovali, že oni nic takového neuznávají a krůček po krůčku stupňují své požadavky a defakto omezují původní obyvatele. To, že zastaví celý provoz jen proto, aby mohli zvednout zadky ku nebi a pomodlit se je možná ještě to nejmenší čeho jsou schopni.

Psychotic

Nerevarin: Zjistěte si prosím, co znamená demagog. Wikipedia postačí. Děkuji.

jpau

Pokud se orpostím od „jediné morální možnosti“ (což je legitimní, velká část lidí co sem přichází naše morální zásady nezastává) tak co jiného by mělo být motivací k tomu sem kohokoli přijímat kdž z již existujících statistik vím, že je to nerentabilní, resp. stojí to víc než kolik to vydělá?

Prosím o jednoznačnou odpověď, jsem součástí tupé masy, která by to nemusela pochopit. Díky.

Psychotic

Má jednoznačná odpověď je následující: Pokud lidské životy a principy jako rovnost a svoboda pohybu přepočítáváte na peníze, pak se spolu nemáme o čem bavit. Nerentabilní jsou také invalidé a děti s rakovinou, jaké navrhujete kroky, aby nám těžce pracujícím tito příživníci nesáli peníze z kapes?

Co mě ovšem fascinuje je, jak je spousta lidí posedlá myšlenkou, že oni (ti jiní než my, ne nutně muslimové) nerespektují naše X, tudíž správná reakce je nerespektovat jejich X. Za „X“ doplňte „hodnoty, morálku, svobodu, náboženství atd.“

Na to, že zub za zub není správný přístup, jsme přišli někdy v devatenáctém století, tak proč se toho někteří stále drží i v tom jednadvacátém? Řečnická otázka, samozřejmě.

jpau

Ad 1. odstavec:
Jak jsem ale zmínil, tyto morální zásady však oni neuznávají – např. rovnost muži vs. ženy. Velká část invalidů a důchodců dlouhodově platila za ostatní tzn. je ok, když teď ostatní platí za ně a obráceně, většina dětí bude platit za ostatní proto je ok, že někdo platí teď za ně. Existují samozřejmě případy, kdy toto neplatí ale to je minorita. Bohužel v případě uprchlíků existují statistiky o tom, kolik jich po x letech v EU pracuje a kolik ne. Tyto statistiky jednoznačně mluví v jejich neprospěch, tzn. musí být dotováni z peněz pracujících lidí.

Ad 2.
Já myslím že je to legitimní myšlenka. Rozdíl mezi obyvatelem Evropy a cizincem (jakýmkoli – turista, uprchlík, …) je, že se cizinec podřizuje pravidlům hostitele. Pokud se mu to nelíbí, má právo pochopitelně odejít (cizinec). Zkus jít do muslimské země a trvat na tom aby byly respektovány Tvoje (evropské) hodnoty.

Ad 3.
Kdyby jsme k tomu přistupovali zub za zub, tak se velká část Evropanů sebere a jde do muslimských zemí. Nejsem si ale jistý, zda-li by tam pro nás našli stejné pochopení.

Každopádně díky za odpověď!