MirKop

Jak může stát zablokovat webové stránky?

Doplňuji:
Jo to já nevím co tím myslí, prostě v televizi říkali, že stát může zablokovat webové stránky, nic víc nevím

Nejlepší odpověď
McArthur

Pokud jsou stránky na CZ doméně a fyzicky umístěné na serveru v ČR (webhosting), tak ano, „stát“ může zablokovat webové stránky za určitých podmínek. Před zablokováním webu musí být porušen zákon (např. dětská pornografie, teroristické stránky, propagace násilí apod.). Když je zákon porušen a je na toto upozorněna policie, proces je poměrně rychlý (max. dny). Policie dá vše zdrokumentuje, předá státnímu zástupci a ten předá požadavek soudu, který rozhodne předběžným opatřením o zablokování stránek. Rozsudek jde v případě CZ domény sdružení NIC.CZ (www.nic.cz), které je správcem národní domény a poskytovateli webhostingu. Oba provedou vše, co je nutné pro zablokování webu.

Zákon ale nemusí být porušen a doména může být zablokována. Přímo sdružení NIC.CZ může vypnout domény CZ, které nemají kompletní informace o vlastníkovi stránek. A nepotřebuje k tomu ani rozhodnutí soudu. Pokud si kdokoliv registruje českou doménu, souhlasí s podmínkami sdružení NIC.CZ. Nevyplněné identifikační údaje nebo jejich falšování je porušením podmínek registrace.

Zdroj: http://www.nic­.cz/page/314/pra­vidla-a-postupy/

Další odpovědi
led

Všeobec každý štát má možnosť nežiadúce webové stránky zablokovať. Má na to prostriedky legislatívne aj technické. Napríklad v Číne bol jednu dobu zakázaný Google (neviem či to v súčasnosti ešte platí).

Emefej

A ptáš se na legislativní nebo technickou stránku věci?

postcd

nevím jak to přesně funguje, ale je policie, soud a pokud soud něco nařídí tak firma, která poskytuje webhosting té stránce je povinna tu stránku znepřístupnit a případně poskytnout údaje o majiteli stránky..