Michal Kole

Jak může stát týdenní nemocenská jednoho učitele 5 tisíc korun ? Viz reportáž na české telezi na zpravojaství ČT 24

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/212795-chripkova-rovnice-nemoc-ucitele-znamena-mene-penez-pro-deti/

To mají učitelé tak vysoké platy, že školy musí dávat tolik na nemocenskou ? Vždyť první 3 dny nemocenské jsou zadarmo.

Nejlepší odpověď
Drap

Plat učitele je cca 20000. Nikde se nemluví o tom, ře se jedná o první týden nemoci. Může to být týden druhý a tam už se nemocenská platí. Kromě toho musí škola zaplatit dalšímu učiteli suplování /přesčasy/, aby studenti nezůstali bez výuky.