Efchen

Jak může pršet a zároveň svítit sluníčko?

Neprší náhodou z šedých mraků? Tak jak to může fungovat..?
Doplňuji:
Nikdy dřív jsem nad tím nepřemýšlela a ani jsme nikdy ve škole žádnou meteorologii neprobírali.Ale jsem ráda,že vám moje otázka umožnila předvést svůj básnický talent,nezkusíte mi i zveršovat odpověď na mou otázku..?

Odpovědi
beer

A jak může ve dne nepršet a současně nesvítit sluníčko?
Obdobná otázka, stačí se zamyslet ))

Braník

děvče,tys chytrá děva,jaká mraky ještě asi neviděla,?
proč pokládáš otázku taků,že je možné pršet z šedých mraků?

anonym

Když je slunce odpoledne támhle, vidíš? Je docela nízko, svítí jasně. To bylo dnes, dnes už včera. Ale ten mráček který předpovídali že z něj bude sprcha, ten je přímo na tebou. To tu hlavičku musíš zvednout trochu výš. A z něj teče ta voda, vidíš. Ten mrak ale nezakrývá slunce. Ten mrak přivolaly vodní víly aby ptáci a zeleň neměly žízeň. Je to malý mrak a ten nezakrývá celou zemskou báň. Takového počasí se nebojme a jdeme ven.

Marunka2

Já se Efchen zastanu! V 99 případech ze 100 je tomu tak, jak o tom všichni tady píší. Malý mrak apod. To snad zná každý, že Slunce svítí, ať prší nebo ne. Ale sama jsem byla svědkem situace, že jsem Slunce přes mraky vážně neviděla a přitom jaksi svítilo – ne tak, že prostě svítilo a nebyla tma, ale jakoby prostě zem byla osvícena slunečními paprsky. Taky si myslím, že někde prostě musela být mezi mraky díra, kterou jsem ze své pozice neviděla, ale dělalo to zajímavý dojem. Vím, že jsem se nad tím taky pozastavila, jak je to možné?. Někdy se otázky kladou těžko, zvláště tak, aby byly správně pochopeny.