bolak

Jak může krajta sežrat krokodýla a přežít?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/329223-krajta-v-souboji-plazu-porazila-krokodyla-a-sezrala-ho.html

Když krajta sežere krokodýla, jak se s takovým nenatráveným krokodýlem v v bříšku může dál pohybovat, to je přece blbost né? To musí potom ležet a minimálně měsíc se nehejbat, a co když přijde potom druhej krokodýl, tak je po ní nebo ne nebo jakou má možnost se ubránit?

Nejlepší odpověď
anonym

…„minimálně měsíc“… je poněkud nevhodná formulace – záleží na poměru velikosti kořisti (krokouše) a hada – za jak dlouho po ´nakrmení´ je had opět schopen bezproblémového pohybu.
😉
Ale jo – pokud v době trávení přijde jiný predátor (např. ten krokodýl), má had smůlu a stává se kořistí, jeho schopnost pohybu (nejen obrany či útoku) je snížena.
Mimochodem – cca 3,5 m krajta stráví cca 5 kilo masa do té míry, aby se opět mohla ´slušně hejbat´, za zhruba 3–4 dny (pak ale nemusí další přibližně měsíc žrát) – vyzkoušeno…
😉

Další odpovědi
beer

Takovou potravu tráví had velmi dlouho (i déle než měsíc) a také proto žere jen jednou za čas. Po pozření velké kořisti se odplazí do bezpečného úkrytu a tráví, je v té době částečně bezbranný – ovšem jen proti velkým predátorům, menší si netroufnou.
Studium

mojitek

had má dost agresivní žaludeční šťávy ,dokáže slupnout i větší kořist,třeba prase.Pokud je had napaden při trávení větší kořisti která mu zabraňuje v obraně ,tak se trávené oběti prostě zbaví-vyvrhne ji..a pak ji zase slupne.