štamgast

Jak může firma nebýt plátcem DPH?

Něco jsem si objednal přes internet a na faktuře je úplně dole napsáno „Nejsme plátci DPH.“ Jak se tohle dá zařídit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Splňuje podmínky, kdy se nemusí registrovat jako plátce DPH.

Další odpovědi
marci1

Plátcem DPH se tato firma stávají v okamžiku, kdy překročí obrat 1 000 000 Kč za posledních 12 měsíců po sobě jdoucích. 🙂

sesednizkola

Tohle v prekladu znamena „jsme malicka firma s obratem pod milion“ . Protoze tohle pusobi velmi neverohodne ( zvlaste u treba realitnich kancelari nebo obchodu s elektronikou, kde obrat pod milion znamena doslova jsme nejvetsi zoufalci) tak vetsinou se k platcovstvi prihlasi jeste nez obratu dosahnou.

McArthur

Aby firma nebyla plátcem DPH, tak nesmí splnit podmínku obratu 1000000 Kč za předcházejících 12 měsíců a zároveň nesmí obchodovat se zahraničím (zjednodušeně, podrobně viz zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, § 6 a následující).

Poznámka: Někteří podnikatelé toto obcházejí tak, že si založí více spol. s r.o. a obrat mezi ně prostě rozdělí.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dph/cast1h2d1­.aspx

karfigol

Žádná firma nemusí být plátcem DPH. To se stává až tehdy, kdy za 12 po sobě jdoucích měsíců překročí obrat 1 milion korun nebo když se k plátcovství dobrovolně přihlásí. Firma, která je neplátcem DPH se dá snadno i koupit, na http://www.re­adyspolecnosti­.cz/ se dá pořídit ready made s.r.o.