Thebega

Jak může člověk umřít na bakteriální infekci (kterou dnes řešíme antibiotiky)? Co se vlastně v těle děje?

Tahle otázka mě napadla, když jsem slyšel o tom, že v hisotii vojáci umírali na zranění, protože se jim tam dostala infekce. Tak mě zajímalo, co se vlastně s tělem děje a proč?
Samozřejmě, nejde mi o válečná zranění, jde mi o infekci (bakteriální), ať se nachází kdekoliv.
Doplňuji:
Tahle otázka mě napadla, když jsem slyšel o tom, že v historii vojáci umírali na zranění, protože se jim tam dostala infekce. Tak mě zajímalo, co se vlastně s tělem děje a proč?
Samozřejmě, nejde mi o válečná zranění, jde mi o infekci (bakteriální), ať se nachází kdekoliv.

Nejlepší odpověď
gecco

Bakteriální infekce způsobují zánět.
A zánět organismus (už tak oslabený traumatizujícím zraněním) jednak vyčerpává a také produkuje toxiny, které tělo ´otravují´, takže může vzniknout sněť.

Další odpovědi
mosoj

Tak nevím na co lékaři studují 6 let, když je to tak jednoduché a vyřeší se to na Odpovědích.