quentos

Jak může být tak propastný cenový rozdíl mezi papírovou a e-verzí knihy (v řádu desetitisíců)??

Tištěnou knihu jsem sehnal se slevou za 100.- , původní cena cca 300.- . Teď koukám jako blázen, že tutéž knihu na CD, tedy jakousi e-verzi, nabízejí za třináct tisíc (!) a ještě se chlubí, že „ušetřím“ cca 1600… jsem blázen? Kdo by to za ty prachy kupoval?
Je tak propastný rozdíl mezi tištěnou a elektronickou verzí knihy běžný?
Doplňuji:
Pepa25: Jde o slovník; jediných několik rozdílů je v tom, že tištěná verze je jednostranná, CD verze oboustranná; a že program na CD umožňuje funkci vyhledávání pomocí dialogového okna a vytvoření „uživatelského“ slovníku. Tedy podle mého názoru rozhodně nic, co by stálo za x tisíc navrch… (oboustrannost slovníku by logicky měla za následek max. dvojnásobnou cenu…)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ta tištěná zřejmě nepotřebovala drahou reklamu v TV:-)) No Buď rád, že ušetříš 1300 si představ, že by ti dali druhou zdarma:-)))

A Teď vážně:-((( Prostě kdo umí, ten tě okrade:-((( Já už jsem jak paranoik, než něco koupím, tak studuju na netu kolik to opravdu stojí:-(((

Další odpovědi
Pepa25

To je hodně divné … Není na tom CD ještě něco? Dokážu si maximálně přdstavit něco jako zákon s komentářem tištěný 100, zákon s komentářem el. + vzory smluv za 1000 …
Doplňuji:
Aha, takže nejde o úplně stejné knihy … Navíc elektronický slovník je fakt něco víc než jen elektronická podoba tištěného slovníku. Ale třináct lisíc je fakt naprostý úlet, myslel jsem, že maximum je tak 1,5–2 tisíce …

honza7

je to moc. Já spíš rozumím email marketingu (podle Davida Kirše). Tam je doporučená cena za elektronickou knihu 650,– kč Nicméně některé věci jsou i za půldruhýho tisíce. Nicméně jde o velký „know how“ a jak mi bylo řečeno, beletrie je za stovku, nějaký návod nebo jak říkám nějaký takový know how za pětinásobek. Hezkej večer, nebo spíš dobré ráno:-)

setapouch

Na Aukru jsem nedávno koukal na model letadla. „Úplně nový, socialistická kvalita“. Bratru za šest stovek. Jiní ho nabízejí za tři stovky. A běžně se dá koupit za stovku.
To, že se něco prodává za nějakou cenu, neznamená, že se to za tuto cenu kupuje.