kavon

Jak může byt někdo odsouzen za týráni psa, když v naši zemi je pes VEC a ne zviře?

Může mi někdo vysvětlit jak může byt někdo odsouzen za tyráni psa když v naši zemi je pes VEC a ne zviře?
Doplňuji:
ale nemůže byt někdo trestán za něco co není

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

v našem státě je věc prakticky každé zvíře. Ale to nemění nic na tom, že osoba zvíře týrá tudíž za týrání zvířete může být a měl by být odsouzen.

Vůbec nechápu, jak někdo může nad něčím takovým polemizovat. Jestli je na papíře napsané, že pes je věc, tudíž psy můžou lidi týrat jak chtějí? To je přece nesmysl. To zvíře se týrání neubrání a už vůbec nemůže vznést námitku na to, že na papíře v zákoně je uveden jako věc.

když bude v zákoně uvedeno, že člověk je věc, a někdo ho zabije a oni ho zavřou přišlo by ti to tak špatné? Týrat zvíře, jen proto že v zákoně někde je uvedené jako věc a ne živý tvor a nebýt za to potrestán, takhle může uvažovat jen bezcitný id*ot.

Další odpovědi
anonym

Opravdu – škoda ,že nemám kouzelný proutek,stačil by i prstýnek. To by se to vysvětlovalo.Kdyby si někdo,začarovaný do psí podoby užil třeba zmrzlé vody v misce(jsa v zimě na dvorku a na řetězu – to aby hlídal páníčka),hned by se mu v kebuli rozsvítilo.
O zamindrákovaných psychopatech,kteří se k těm „věcem“ chovají tak,jak se chovají......­..popravčí če­ta.

iceT

Tyrani zvirat a deti je ta nejhnusnejsi,ne­jodpornejsi vec na svete!
Jak by ses asi citil ty,kdyby ti nekdo ublizoval tys ses nemohl branit?

BIGFOOT

týrání kohokoliv a čehokoliv živého je bohem posuzováno jako smrtelnej hřích.BIGFOOT

Zdroj: BIBLE,STAČÍ JI ČÍST A NEČÍST HOVADINY

led

Je to asi taká istá formulácia ako:
žena nesmie dvíhať bremeno ťažšie ako x kg.
ale asi v zdravotníctve to neplatí, človek nie je bremeno. A tak zdravotná sestra niekedy dvíha aj 100-kilového chlapa. ☹

Bumbes

RE: BIGFOOT
Špatně ses podepsal(a), dole nejspíš mělo být:
S křížem v rukou, Biblí v podpaždí, modlitbou na rtech a čertem v patách! bububu!
ZAJ-PO

kropitko

Protože však zvíře je živý tvor, který stejně jako člověk může pociťovat bolest a utrpení, je jeho právní režim podroben ještě zvláštní právní úpravě, která zajišťuje jeho ochranu, a to i vůči jeho vlastníkovi – zákonu č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších změn a doplnění.

Týráním zvířat se však zabývá jediný paragraf, který dříve upravoval trestný čin příživnictví. Přináší to zábavné momenty zejména při hledání judikatury a literatury, ale jinak to moc povedená právní úprava není. V § 203 TrZ je stanoveno: Kdo týrá zvíře, ačkoliv byl za obdobný přestupek v posledním roce postižen nebo za takový čin v posledních dvou letech odsouzen, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem (odst. 1).

Kdo utýrá zvíře, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem( odst. 2). Odnětím svobody až na dvě léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném (odst. 3).

Judikatura k tomuto ustanovení je poměrně skoupá, a vztahuje se především k trestnému činu příživnictví, což byl původní § 203 TrZ. Jeden z judikátů říká, že týráním zvířete je nutno především rozumět jednání uvedená v § 4 zákona č. 246/92 Sb., na ochranu zvířat, a je jím i omezování výživy zvířete včetně jeho napájení, jakož i bezdůvodné vyvolávání nepřiměřeného působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy.

Jestliže v důsledku těchto jednání dojde k úhynu zvířete, jde o jeho utýrání ve smyslu ust. § 203 odst. 2 TrZ. Račte si pod těmito slovy představit širokou škálu jednání odporného lidského šmejdu zejména ke zvířatům hospodářským a pokusným, a nebudete daleko od popisu toho, co vlastně ti pachatelé provedli, podrobnosti si raději odpustím.

Podle dalšího rozhodnutí utýráním zvířete ve smyslu ust. § 203 odst. 2 tr.zák. je každé usmrcení zvířete způsobem, které mu působí nepřiměřenou bolest, popř. jemuž předchází vystavení bolestem či šokujícím prožitkům, a to i trvajícím po kratší dobu, pokud toto vystavení bylo mimořádně intenzivní. Je jím např. usmrcení psa jeho shozením z velké výšky na zem. K tomu netřeba komentáře.

kropitko

Tak já nevím,tohle vysvětlení Vám nestačí???

Pak rozumím tomu,že spousta lidí si v pohodě týrá zvířata a myslí si,že jsou nepostižitelní,po­kud si zákon vykládají po svém stejně jako Vy.

led

Ak človek rozmýšľa o ktoromkoľvek živom tvorovi ako o veci, nezaslúži si byť človekom.