Layla

Jak může být nahřáta mramorová deska nad radiátorem?

Moc se mi zalíbila tato designová vychytávka. Vím jedině že se mramor používá u vytápění podlah a teplo udrží poměrně dlouho ale zajímalo by mě jak moc může být mramorová deska tak těsně nad radiátorem nahřáta.

Abyste měli představu o čem mluvím (jaký druh desky mám na mysli) http://www.do­plnkydomu.cz/po­lice-a-vesaky/mramorova-deska-police-nad-radiator-60cm-cerna-1/

Nejlepší odpověď
hanulka11

no na obrázku je těsně nad radiátorem a ještě má výhodu , že do sebe bere teplo vydané radiátorem a pak hřeje i potom, když již radiátor nehřeje
vyrábějí se i tepelné panely z mramoru

nebojte se ,že by praskl
Doplňuji:
podívej se zde – už v bytě nemusí strašit plechové radiátory ,můžeš si vybrat
http://www.el­ny.cz/mramoro­ve-mr/c-1138/?pn=210

Další odpovědi
anonym

Pokud se jedná o přírodní materiál, tak bych se vysoké teploty nebála. My na mramoru „grilujeme“ nad přímým plamenem.

elektrikář

Topná voda v topení je cc 80 °C většinou i míň. Záleží jaká bude vzduchová mezera kolem desky a jak kolem ní bude proudit teplý vzduch.Rozhodně se o ní nespálíš.

klarajar129

Hodit do plamenů