jjj123456789

Jak muslim na cestách zjistí, kterým směrem je Mekka?

Nejlepší odpověď
fcoop

5. Postoj čelem směrem ke qible, tedy směrem ke Ka'abě v Mekce.
Existuje řada způsobů, jak určit správný směr. Jestliže člověk neví, jak by směr zjistil, měl by se řídit svým nejlepším úsudkem.
http://www.is­lamweb.cz/elkni­hovna/zni/modlit­ba.htm

Další odpovědi
annas

Nějak otázku nechápu. Muslimové přece vědí, kde se nachází Mekka a kterým směrem se vydat. Pokud jde o modlitbu, v mešitách je směr k Mekce označený výklenkem.

„Cílem pouti muslimů je město Mekka v Hidžázu v Saúdské Arábii, především pak tamější svatyně Ka'ba. Vstupní branou k Mekkce je město Džidda, kde se nachází letiště. Odtud se muslimové přepravovují většinou pomocí autobusů do Mekky. Každoroční obrovské nápory poutníků způsobily, že mezi Mekkou a Džiddou bylo třeba vystavět dálnici.“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Had%C5%BE­d%C5%BE

Na konci stránky jsou uvedeny další odkazy, reference a zdroje.

anonym

V dnešní době? Kompas, buzola, mapa, GPS.

led

Pozrie sa, kde majú katolícke kostoly oltár (východ, „3.hodina“). Potom sa otočí podľa svojej zemepisnej pozície správnym smerom, u nás to je juhovýchodne „5.hodina“ (smer nejaký ten kilometer mimo Mekku nehrá rolu)

anonym

Jde za měkou

marci1

Zcela jistě to tuší. I modlitba se musí provádět směrem k ní.