huxa

Jak musí být prováděn dozor nad prvním stupněm základní školy?

Máme ve vesnici školu neškolu, dozor zde probíhá tak, že po skončení hodiny si učitelé jdou na kafíčko do sborovny a dvě podlaží tím jsou nehlídaná, v pořádku zde může si šikanovat kdo chce koho chce a když to jde ohlásit, kašle se na to, lze zavolat na ně i kontrolu, něco jako ČOI?

Odpovědi
Pepa88

Zřizovatelem školy je místní obecní úřad – oni by měla být první instance na kterou se obrátíš…
Pokud je napadáno tvé dítě, nebál bych se ještě před obecním úřadem jít za ředitelem/lkou a vyříkat si to s ním…

Každopádně, myslím si, že pro řešení tvého problému bude přímá stížnost, než nějaká anonymní na školní inspekci, která to stejně odloží, protože podle papírů bude mít škola vše OK…

Bedy

Ano, lze dát podnět na školní inspekci, která je povinna se tím zabývat.