ptáč

Jak mohu změnit půlsouvětí: „Bylo mně, jako bych to chtěla“ na větu složitou?

Nemohu to nikde v knížce nalít.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o souvětí podřadné, které má jednu větu hlavní a jednu větu vedlejší.

  1. Bylo mně – věta hlavní – jednočlenná
  2. jako bych to chtěla – věta vedlejší
  1. Se stejnými slovy jde udělat jen větu jednoduchou.

Bylo mně jako to „chtěné“ – běžně bychom nepoužili na rozdíl od vět:
Bylo mně přáno, bylo mně dáno , bylo mně nevolno apod.

  1. Změnit větu jednočlennou na dvojčlennou, znamená změnit i sloveso.

Měla jsem pocit, jako bych to chtěla.

Další odpovědi
anonym

V knize to nenaleješ.

zjentek

složitou? … chtěla, navzodry faktu, že von tou dobou už dvě minuty sosal lahváče krátce poté, co jej půlminutu vytíral do mý záclony, což celkově bylo delší skóre, než těsně předtím trval samotnej akt, při kterým mně sice nijak nebylo, ale ráda bych bejvala byla..