panenka

Jak mohu zjistit na příkladu, kolik bude stát kovová konstrukce pod sádrokarton bez práce?

prosím někoho o pomoc kdo to ví mám kamarádku která by to potřebovala vědět děkuji

Nejlepší odpověď
Q

Záleží, zda-li si ten materiál budete kupovat sami nebo Vám jej bude dodávat nějaká firma. Rozdíly jsou několikonásobné. V listopadu jsem dělala svépomocí cca 150m2 sádrokartonu – strop. Vezmu obvod místonsti a ten celý budeu potřebovat v profilu zvaném U. Pak budu potřebovat profil zvaný C – ten se zasouvá do profilu U a tvoří se tím taková síťka deska sádrokartonu je 1*2m , takže tak, aby na té síti držela. Nejjednodušší postup buď v grafickém programu umíš-li to si nakreslit obvod a nasázet si tam patřičný počet příček a nebo po staru – milimetrový papír. Jestli se bude sádrokarton klást po šířce či po délce zjistíš taky snadno – jak ti to bude lépe vyhovovat na šíři a délku místnosti, aby nebyly moc velké zbytky. Pak budeš potřebovat ještě kotvící materiál. Dle mých zkušeností je cena železa cca stejná, jak cena v m2 za koupi toho sádrokartonu. Jsou dvě firmy, co to dodávají Rigips a Knauf, osobně hlavně v tmelící hmotě nedám dopustit na Knauf. Od té chvíle jej používám místo sádry, doporučuji!

Další odpovědi
cinda

Myslíte na matematickém příkladu?

elektrikář

Pro zajímavost si to nechte spočítat u stavební firmy na počítači vám navrhnou konstrukci to je hned pak jim řekněte že se poradíte z manželem. Nemnělo by to ani nic stát.