kikinka2210

jak mohu zijstit co znamená mé jméno?

jak zijstit odkud pochází a co znamená mé příjmení ?
Doplňuji:
jmenuji se markéta kiki je pouze přezdívka příjmení je mešťánková mám si do školy zijstit co má jmena znamenají a odkud pocházi . jméno i příjmení děkuju

Nejlepší odpověď
quentos

tak jméno, nebo příjmení?

Původ a význam příjmení lze zjistit v publikaci Dobravy Moldanové a Josefa Beneše „Naše příjmení“, Pankrác 1984

původ křestního jména – všude možně, třeba na internetu. Podle Vašeho nicku hádám, že se jmenujete Kristýna. Což je jméno latinské a znamená „Kristova“ , „náležící Kristu“.

http://www.na­semimi.cz/jme­na/jmeno-kristyna.html
Doplňuji:
ehm, a to vás nenapadlo do TÉHOŽ ZDROJE prostě naťukat příjmení „Markéta“??
No, ostatně proč taky, když to může udělat někdo za vás, že jo. U Markéty je původ latinsko-staroindický a znamená „perla“. Příjmení je záhada, že by to mělo co do činění s měšťany? Bez jmenované publikace to ale zjistíte těžko a v knihovně už budou mít zavřeno. Takže pro dnešek zřejmě vymalováno.

Další odpovědi
Sůwa

Jen pro doplnění ke křestnímu jménu Markéta jsem našla v knížce Miloslavy Knappové „Jak se bude jmenovat“ ⇒ jméno rozšířené prostřednictvím latiny – z latinského Margarita, jeho základ je orientální ( patrně iránský), znamená „perla“.