Razhel

jak mohu zaheslovat počítač tak aby ho ani např. v opravně neotevřeli nebo tak něak,jde to vůbec ? :D

Myslím na internetu :)

Nejlepší odpověď
led

Zaujímavá logika, ak zaheslujem počítač, aby ho ani v opravovni neotvorili, načo ho tam potom dávať? Veď do servisu sa dáva počítač na opravu, tak ho otvoriť musia.
Doplňuji:
Ak, nechcete, aby niekto iný videl vaše data, urobte, ako radí mowla, v počitači nemajte nič cenné (data). Uložte si ich mimo počítača – externý disk, kľúč, externé média CD,DVD, prípadne cloud.

Další odpovědi
Hamon

Nejsem si jistý, že na Internetu myslíš.
Zkus se zamyslet a potom popsat, co to vlastně chceš.

brillant

Opakovaná vaše otázka. Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.

Reezo

Zahesluj si bios. při každém startu PC tě to hodí do biosu a nenechá tě to projít dál dokud nedáš heslo. Jinak heslo je jen ochrana dat na harddisku. Pokud máč zaheslované přihlášení do windows, tak každej ňouma, který trošku rozumí PC to překoná lusknutím prstů.

Bedy

Reezo: Stačí jednoduše vyresetovat BIOS, například vyjmutím baterie na základní desce a do BIOSu se v klidu člověk dostane. Druhou možností je přehodit jumper na základní desce na pozici Clear BIOS.

anonym

Mám dojem, že spíše ´nemyslíš´…
Napiš – pokud možno přesně a vlastními slovy (nesnaž se o používání výrazů, kterým ne zcela rozumíš), a co ti jde…
Obecně – zaheslovat počítač tak, aby to nikdo „neotevřel“,nejde. Vždycky je úsilí věnované „otevření“ závislé na ceně uložených dat. Třeba u mne by každý ´zloděj´ pohořel – ne proto, že by nedokázal má data přečíst – čistě jen proto, že pro nikoho nejsou cenná… Není co ukrást…
😉

Krakis

Pokud si chceš zaheslovat jenom nějakou složku,soubor nebo i celý disk,jsou na to programy nebo utility.Já např.používám Hide Folders-ten ti složku zkryje i zahesluje.(pou­žívám na porno před děckama 🙂. Hlavně nech otevřený disk s OS jinak ti to neopravěj.Zkus třeba Slunečnice.cz nebo vyhledávač

anonym

je to treba ariskey klic,ja ho mam ,je na nem neprolomitelna sifra,je to takovy maly usb,bez nej se pocitac nehne. a je to,doporucuji.a neni drahy.

Bedy

Reezo: Stačí jednoduše vyresetovat BIOS, například vyjmutím baterie na základní desce a do BIOSu se v klidu člověk dostane. Druhou možností je přehodit jumper na základní desce na pozici Clear BIOS.