klarkao

Jak mohu vyřešit to, že se zničehonic nedá připojit k bezdrátovým sí­tím?

Dobrý večer,
zapnula jsem odpoledne počítač a najednou mi Bezdrátové připojení k síti hlásí Nepřipojeno. Po rozkliknutí okno píše místo seznamu sítí toto: V dosahu nebyly nalezeny žádné bezdrátové sítě. Ověřte, zda je v počítači zapnutý bezdrátový přepínač. Chcete-li zobrazit aktualizovaný seznam sítí, klepněte na tlačítko Aktualizovat seznam sítí. Nefunguje ale ani vestavěné Bluetooth. Vše ještě včera fungovalo. Mám notebook Lifebook (Fujitsu Siemens Company). Jsem naprostý analfabet, ale když mi to někdo polopaticky vysvětlí, dokážu to vyřešit. Moc děkuji za pomoc :)
Doplňuji:
Ještě jsem zapoměla dodat, že se převážně připojuji k nezabezpečeným sítím v mém okolí (např. restaurace, která se nachází před domem), ale běžně se mi zobrazují i zabezpečené sítě sousedů a další. Nyní ale ani nelze načíst seznam sítí.

Nejlepší odpověď
pl4toon

Máš nejspíš vypnuté rádiové adaptéry. Podívej se do manuálu ke svému notebooku, kde se to zapíná.
Může to být nějaký přepínat zepředu, zboku notebooku, nad klávesnicí nějaké tlačítko, nebo jen přes klávesovou zkratku Fn+něco
Doplňuji:

  • přepínač

Další odpovědi
zjentek

krom toho restartu modemu, jak píše badisko, taky ověř, jestli máš vůbec zapnuté wi-fi, mohlo se to vypnout, stejně jako to bluetooth
Doplňuji:
ty asi modem operátora nemáš, vypadá to, že se připojuješ z toho lokálu v okolí, ale pokud nemůžeš najít žádnou síť v dosahu, musíš nejspíš zapnout wi-fi v tvém laptopu. Nevím jak kdo, ale já na to třeba nemám světelnou kontrolku, takže to poznám jedině tak, že při přepínání koukám na monitor, jinak ne ,)

badisko

Bez do pokoje tam kde mas router …(modem)..vyndej ho ze zasuvky a znovu ho zapni …chvili pockej tak 3–4min..a otevri to okno aktualizuj seznam siti a pripoj se k tve uprednostnovane siti …:D

klarkao

pl4toon: Nepomohlo ani zapnutí, které pokud se nemýlím nad klávesnicí, jelikož mi to vypnulo internet a pak jsem ho znovu tím tlačítkem zapnula.

badisko

dej vedet jesli to zabralo…

klarkao

Bohužel ne :(

badisko

umis vratit PC v case ?…popripade napis jakej mas Windows …ale obecne by to melo byt nabidka start>vsechny programy>slozka prislusenstvi >systemove nastoje >bod obnoveni systemu..a vrat ho do vcerejska zadne soubory se ti nestrati jen se ti vrati PC do vcerejsiho nastaveni…jinak se jeste podivej do Sitovych pripojeni jestli tam mas povolenou Wi-fi…to zase najdes nabidka start > sitova pripojeni..

klarkao

Modem nemám, takže ho ani nemohu restartovat a bluetooth je normálně zapnuté (zapíná se při zapnutí počítače, stejně jako wifi), ale svítí na liště červeně a při jakékoli manipulaci píše Bluetooth is not ready. V síťových připojeních zakázanou wifi nemám, dokonce jsem strávila asi půl hodiny všemožnými pokusy o opravu podle Průvodce při potížích. Používám Windows XP. PC vrátit umím a zkusím to tedy. Ještě se ozvu, zda to zabralo.

badisko

a zase dej vedet…zde ..

klarkao

Tak bohužel ani toto nepomohlo,zkoušela jsem i vypnout firewall a pořád nic. Nyní jsem připojená z toho notebooku přes kabel, tady internet normálně funguje. Ještě mě něco napadlo. Když otevřu síťová připojení, matně si vzpomínám, že kromě bezdrátového a ´´kabelového´´ tam bylo ještě nějaké, které tam teď není. Myslím, že by to mohlo spolu souviset. Nevíte o co se mohlo jednat?

kablik

klarkao, divim se že ti nikdo neporadil tu nejjednodušší věc co se týče tvýho wifi,tj. pořídit si a zaplatit svoje svoje wifi připojení a být nezávislá na nějakých nezabezpečených sítích, copak ti ještě nikdo neřekl, že to co děláš je obyčejná krádež!!

klarkao

Tady nejde o připojení k určitým sítím (mimochodem na vlastní připojení k wifi si šetřím, studium bohužel není nijak levná záležitost), ale o nefunkčnost bezdrátových připojení (modemu) a bluetooth obecně. Ještě k té krádeži, s majitelkou již zmiňované restaurace se znám a o mém připojení k jejich wifi ví, nic proti tomu nemá a další síť, ke které se připojuji, je veřejná, tím pádem mám pocit, že veřejná znamená pro všechny bez omezení.

kablik

klarkao, divim se že ti nikdo neporadil tu nejjednodušší věc co se týče tvýho wifi,tj. pořídit si a zaplatit svoje svoje wifi připojení a být nezávislá na nějakých nezabezpečených sítích, copak ti ještě nikdo neřekl, že to co děláš je obyčejná krádež!!