jak mohu urychlit hojení blešího kousnutí?

Mám takový problém před 2 měsíci jsem si pořídila kočku ale ona měla blechy no a prostě hodněkrát mě ty blechy kously a už je to nejméně měsíc a pořát se ty kousance nechtějí zahojit už si nevím rady prosím pora´dtemi jsem zoufalá!!

Nejlepší odpověď
LuciJe

Zkuste Fenistil gel, případně z přírodních prostředků esenciální levandulový nebo Tea Tree olej.

Další odpovědi
Michal

Kupte si Panthenolcalcium mast,možná b-komplex tablety.Nebo mast,která obsahuje kortikoidy,ale ty jsou na předpis.Porada s lékařem by stála za úvahu.

alenka901

australský tea tree oil ten zabírá na vše,používáne ho celá rodina moc se osvědčil

hornbach

Kortikoidy v žádném případě nee, bacha na ně, jsou to svině zrádné (opravdu jsou na předpis ne z legrace). Měl jsem podobné problémy po návratu z dálných krajin, kde mě štíplo něco, co bylo po rozplácnutí hodně šťavnaté a po pár dnech mi otekla celá noha. Volil jsem mezi antibiotiky a selským rozumem, takže jsem oteklý strup strhnul, z rány jsem vymáčkl cosi žlutého a potom jsem to znovu řádně dezinfikoval a druhý den jsem znovu skákal přes kaluže!

Dandi

Doporučuji Framikoin. Pomáhá s hojením všech drobných ranek a brání zanícení.

Attack-design

klasický framikoin snad pomůže, nbo konská mast