dennis15

Jak mohu rozeznat úlohy pro které je potřeba vypočítat největšího společného dělitele a kde nejmenší společný násobek?

Potřebuji to do písemky z matematiky, děkuji.

Odpovědi
WeeBear

Záleží na tom, co ti dá učitel do zadání.. Nemůže ti dát přece úlohu ohledně tohoto a napsat tam několik čísel vedle sebe ‚a vypočítej to, přece jsme to brali‘..

A také sám uznej, že mezi násobením a dělením je velký rozdíl, kdyby se našla úloha, kde je to netřeba, tak to nějak cvakne samo, neboj se. 🙂